Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bu yıl Maşuk, Devteşti, Ahmet Yesevi ve Karşıyaka'da 48 kilometrelik doğalgaz hattı çekileceğini söyledi.

Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi
Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi


    Güvenç, Büyükşehir belediye toplantı salonunda AKSA Doğalgaz yöneticileri ile bir araya gelerek  Şanlıurfa'da yapılan ve yapılacak olan doğalgaz çalışması hakkında bilgi aldı.

    Toplantının ardından açıklama yapan Güvenç, büyükşehirin girişimleri ve söz konusu firmanın özenli çalışmasıyla birlikte yatırım programının arttırılmasını sağladıklarını söyledi.

    Kentte doğal gaz ağının her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Güvenç, "Bu yıl inşallah Siverek, Maşuk, Devteşti, Ahmet Yesevi ve Karşıyaka'da 48 kilometre doğalgaz hattı çekilecek. Ayrıca Haşimiye, Divanyolu ve Akarbaşı'nda yaptığımız çalışmalarda bunun dışında. İnşallah yine bu yıl içinde TOKİ Batıkent bölgesinde hazırlıkları başlatarak gelecek yıl içinde tamamlayacağız" dedi

- Doğalgaz döşenen yerlerde izinsiz kazı yapılmasın

Başkan Güvenç, doğalgaz döşenen yerlerde vatandaşın kesinlikle izinsiz kazı yapmamasının aksi takdirde büyük tehlike ile karşı karşıya kalabileceklerini vurguladı. Kazı yapmak isteyenlerin mutlaka büyükşehir ile koordine içinde olması gerektiğini vurgulayan Güvenç, şunları kaydetti:
"Bütün altyapı kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum, vatandaşlarımız çok tektik ettiği habersiz kazıların yapılmaması için rica ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda kurulan AYKOME'de Telekom, PTT, DEDAŞ, Doğalgaz, Fen İşleri ve ŞUSKİ koordineli bir şekilde çalışmalı. Herkesin bir birinden habersiz kazı yapmaması lazım bunlar kazalar neden oluyor, ekonomik kayıplara sebep oluyor. Koordinasyonlu çalışmanın ilk örneğini Haşimiye bölgesinde yaptık. Asfaltlama için çalışma başlattığımızda ŞUSKİ, TELEKOM ve diğer kurumların bütün altyapısı tamamlandı. Bu toplantılara devam ederek dayanışma içerisinde olacağız. Şanlıurfa halkının layık olduğu güzel hizmetleri vatandaşlarımıza kavuşturacağız."
    
             AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Erdoğdular ise toplantının verimli geçtiğini söyleyerek doğalgaz çalışmasında büyükşehir'in kendilerine öncülük ettiğini bundan dolayı Başkan Güvenç'e teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar
Urfalı o iş adamları FETÖ'dan tekrar tutuklandılar