Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi

Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, bu yıl Maşuk, Devteşti, Ahmet Yesevi ve Karşıyaka'da 48 kilometrelik doğalgaz hattı çekileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2015 Perşembe 18:24
Urfa'da Bazı Mahallelere Doğalgaz Müjdesi


    Güvenç, Büyükşehir belediye toplantı salonunda AKSA Doğalgaz yöneticileri ile bir araya gelerek  Şanlıurfa'da yapılan ve yapılacak olan doğalgaz çalışması hakkında bilgi aldı.

    Toplantının ardından açıklama yapan Güvenç, büyükşehirin girişimleri ve söz konusu firmanın özenli çalışmasıyla birlikte yatırım programının arttırılmasını sağladıklarını söyledi.

    Kentte doğal gaz ağının her geçen gün büyüdüğünü ifade eden Güvenç, "Bu yıl inşallah Siverek, Maşuk, Devteşti, Ahmet Yesevi ve Karşıyaka'da 48 kilometre doğalgaz hattı çekilecek. Ayrıca Haşimiye, Divanyolu ve Akarbaşı'nda yaptığımız çalışmalarda bunun dışında. İnşallah yine bu yıl içinde TOKİ Batıkent bölgesinde hazırlıkları başlatarak gelecek yıl içinde tamamlayacağız" dedi

- Doğalgaz döşenen yerlerde izinsiz kazı yapılmasın

Başkan Güvenç, doğalgaz döşenen yerlerde vatandaşın kesinlikle izinsiz kazı yapmamasının aksi takdirde büyük tehlike ile karşı karşıya kalabileceklerini vurguladı. Kazı yapmak isteyenlerin mutlaka büyükşehir ile koordine içinde olması gerektiğini vurgulayan Güvenç, şunları kaydetti:
"Bütün altyapı kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum, vatandaşlarımız çok tektik ettiği habersiz kazıların yapılmaması için rica ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda kurulan AYKOME'de Telekom, PTT, DEDAŞ, Doğalgaz, Fen İşleri ve ŞUSKİ koordineli bir şekilde çalışmalı. Herkesin bir birinden habersiz kazı yapmaması lazım bunlar kazalar neden oluyor, ekonomik kayıplara sebep oluyor. Koordinasyonlu çalışmanın ilk örneğini Haşimiye bölgesinde yaptık. Asfaltlama için çalışma başlattığımızda ŞUSKİ, TELEKOM ve diğer kurumların bütün altyapısı tamamlandı. Bu toplantılara devam ederek dayanışma içerisinde olacağız. Şanlıurfa halkının layık olduğu güzel hizmetleri vatandaşlarımıza kavuşturacağız."
    
             AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Erdoğdular ise toplantının verimli geçtiğini söyleyerek doğalgaz çalışmasında büyükşehir'in kendilerine öncülük ettiğini bundan dolayı Başkan Güvenç'e teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com