Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da 9. Koruyucu Toprak İşleme Çalıştayı yapılacak

Urfa'da 9. Koruyucu Toprak İşleme Çalıştayı yapılacak

9. Koruyucu Toprak İşleme ve Doğrudan Ekim Çalıştayı 11-12 Mayıs tarihlerinde Şanlıurfa'da düzenlenecek

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 13:23
Urfa'da 9. Koruyucu Toprak İşleme Çalıştayı yapılacak


Tarımda bitkisel üretimde tohum yatağı hazırlamak amacıyla toprak işleme makinalarının fazla sayıda kullanımı sonucu fosil yakıtların kullanımı artmakta, traktör ile tarımsal alet ve ekipmanların geçiş sayılarının aşırı artması toprak strüktüründe geri dönüşü olmayan bozulma, erozyon ve organik madde kaybı gibi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Son yıllarda bahsi geçen olumsuz durumların bertaraf edilmesi veya azaltılmasına yönelik sürdürülebilir tarım, işlemesiz tarım ve azaltılmış toprak işleme yöntemlerine olan ilgi artmıştır. Bu durum araştırmacıları bu konularda ihtiyaç duyulan bilgi, beceri ve kurumsal alt yapının entegre edilmesi amaçlı bilimsel AR-GE Projelerinin uygulanmasına yönlendiriyor.
GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde 11-12 Mayıs’ta Şanlıurfa’da düzenlenecek olan 9. Koruyucu Toprak İşleme ve Doğrudan Ekim Çalıştayına Ülke tarımına yararlı olmasını amaçlıyor.
Çiftçiler ve teknik elemanlara açık olacak olan '' 9.Koruyucu Toprak İşleme ve Doğrudan Ekim Çalıştayı'' 11-12 Mayıs 2016 Tarihlerinde GAPTAEM Tarımsal Eğitim Merkezinde Yapılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com