Advert
Advert
Advert

Urfa’da 19 Mayıs Davul- Zurna ile kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Şanlıurfa’da davul zurnalarla kutlandı. Kutlamalar, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

Urfa’da 19 Mayıs Davul- Zurna ile kutlandı
Urfa’da 19 Mayıs Davul- Zurna ile kutlandı admin

 

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Rabia Meydanı’nda düzenlenen törene Vali Güngör Azim Tuna, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, İl Müftüsü İhsan Açık, çok sayıda kurum amiri ve öğrenciler katıldı. Program açılış konuşmalarıyla başladı.

Gençlik Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptı.

Daha sonra Vali Güngör Azim Tuna, gençlere çağrı yaptı. Vali Tuna,”19 Mayıs’ın anlamını Cumhuriyetimizin kurucu Mustafa Kemal Atatürk, milliyetin hakimyetini net olarak beyan etmiştir. Çanakkale’yi geçilmez kıldı çocuklarımız.  Nice İsmailler, al bayrak için kurban olmuş, nice Mehmetler gövdesini düşmana karşı siper etmiştir. Vatan toprağında kanını feda etmiş nice genç vardır. Değerli gençler, Urfalı bozanı duydunuz mu? Hani Türkülere konu olan, Urfalı bozan. 14 Yaşındadır Urfalı bozan. Bayramınız kutlu olsun gençler.”ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe