Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da 17 Bin Aileye Kömür Dağıtıldı

Urfa'da 17 Bin Aileye Kömür Dağıtıldı

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Şanlıurfa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından muhtaç ailelere yönelik yapılan kömür yardımlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 22:08
Urfa'da 17 Bin Aileye Kömür Dağıtıldı


Mehmet Yüzer açıklamasında; bu yıl muhtaç ailelere dağıtılmak üzere 12 bin ton kömür talep ettiklerini,  talep edilen 12 bin ton kömürün 8 bin 500 ton’luk kısmının 09.01.2014 tarihi itibariyle yaklaşık 17 bin aileye dağıtıldığını belirtti. Yüzer ayrıca, kalan 3 bin 500 ton kömürden bin ton kömürün ise Akçakale Tren İstasyonuna gönderildiğini ifade etti.
Akçakale Tren İstasyonunun sınırın sıfır noktasında olması ve Suriye tarafında devam eden çalışmalardan dolayı vagonlardan kömür boşaltılması konusunda aksaklıklar yaşandığını sözlerine ekleyen Vali Yardımcısı Yüzer, kimsenin hayatını tehlikeye atmamak için geçici olarak istasyona gelen kömürlerin boşaltılmaması yönünde tedbir aldıklarını söyledi.
Yüzer son olarak şunları kaydetti: “Sorunun devam etmesi halinde kalan kömürün Suruç’ta bulunan Mürşitpınar İstasyonuna sevk edilmesi için Devlet Demir Yollarıyla gerekli görüşme ve yazışmaları yaptık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hakları olan kömürün bir an evvel ulaşması için gerekli tüm iş ve işlemler özen ve ivedilikle yerine getirilmeye devam edilecektir.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com