Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa'da 163 Bin ağaç ve 63 Bin gül toprakla buluşuyor

Urfa'da 163 Bin ağaç ve 63 Bin gül toprakla buluşuyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi 163 Bin ağaç ve 63 Bin gül ekim çalışmasını 2016 yılı çalışma programımıza dahil ettik dedi.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 19:50
Urfa'da 163 Bin ağaç ve 63 Bin gül toprakla buluşuyor


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Halepli Bahçe Havzasında yer alan Büyükşehir Belediyesine ait Arkeolojik Müze çevresindeki parka ağaç dikti.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı ağaç dikim çalışması kapsamında işçiler ve gençler ile birlikte ağaç dikimi gerçekleştirerek memleketi sevgisinin ağaç sevgisinden geçtiğini belirtti.

Tarihi dokuların çevresini daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için önemi çalışmalar yaptıklarını kaydeden Başkan Çiftçi "Şanlıurfa'mızın en güzel havzalarından olan Haleplibahçe havzasında Arkeolojik müzemizin çevresinde ağaç dikimi gerçekleştirdik. Bu alandaki parkımızı renkli çiçeklerle ağaçlarla daha güzel ve daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için Çevre Koruma Daire Başkanlığımızın çalışmaları kapsamında yoğun bir çaba sarf etmekteyiz. İklim koşullarının uygunluğuna göre ağaç ve çiçek ekimlerimiz devam edecek. Ağaç dikim kampanyalarımıza gençlerimizi,çocuklarımızı,sivil toplum örgütlerimizi şehrim tamamını dahil etmeye çalışıyoruz. Şehrimizi yeşil ile donatma anlamında önemli olan eylem zamanıdır,harekettir .  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak 163 Bin ağaç ve 63 Bin gülü şehrimize yakıştırdığımız için 2016 yılı çalışma programına bu çalışmamızı dahil ettik. Orta ve yan refüjlerde, parklarda, ağaçlandırma alanlarında ağaç ve çiçeklerimizi değerlendiriyoruz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com