Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa'da ‘Badem Hasat Günü’ etkinliği düzenlendi

Urfa'da ‘Badem Hasat Günü’ etkinliği düzenlendi

Karaköprü ilçesine bağlı İlhan Mahallesi'nde Mehmet Cevheri isimli bir çiftçiye ait badem bahçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘Badem Hasat Günü’ düzenlendi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2016 Cuma 08:17
Urfa'da  ‘Badem Hasat Günü’ etkinliği düzenlendi

Şanlıurfa’da düzenlenen ‘Badem Hasat Günü’ etkinliğine katılan Şanlıurfa Valisi, ürün yetiştirmenin tarım boyutundan çıkarılarak sanayi ve farklı sektörlerde kullanılabilirliğinin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Karaköprü ilçesine bağlı İlhan Mahallesi'nde Mehmet Cevheri isimli bir çiftçiye ait badem bahçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘Badem Hasat Günü’ düzenlendi. Etkinliğe katılan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, burada bir konuşma yaptı.

Badem üretimine öncülük eden çiftçileri tebrik eden Vali Tuna, badem işinin tarım boyutundan çıkarılarak sanayi ve farklı sektörlerde kullanılabilirliğin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Ürün çeşitliliğinin önemine değinen Vali Tuna şöyle konuştu: “Çeşitliliğin artmasıyla farklı sektörlerde de değerlendirilmesi, fiyatının daha çok düşmemesini ve üreticinin kazancının artmasını sağlayacaktır. Şanlıurfa, bereketli hilal diye geçiyor. Allah her yönüyle bir bereket vermiş. Burada tabi ki su kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılması çok önem arz ediyor. GAP projesi bizim için hayati öneme sahip. Devletimizin uzun yıllardır bu konuya yaptığı yatırımlar artık meyvelerini veriyor. Suyu çok iyi ve tasarruflu kullanıp, ürün çeşitliliğini artırarak, bölge insanımızın cebine daha çok girdi sağlamaya çalışacağız.”

Şanlıurfa’nın tarım, hayvancılık ve sanayisiyle kendisinden daha çok söz ettireceğini belirten Tuna, “İnsanımıza ve genç nüfusumuza daha iyi eğitim vereceğiz. Bunu nitelikli hale getirerek, Şanlıurfa ve bölgemizin hizmetine sunacağız. Biz şunu biliyoruz ki, Şanlıurfa Türkiye’nin çok önemli bir kapısıdır. Hem huzurun ve güvenliğin sağlanması boyutuyla; hem de kendi ilim irfan medeniyetimizin köklerinin doğduğu önemli noktalardan, medeniyetin beşiği olan bir coğrafya olması hasebiyle. Gençlerimizi ve çocuklarımızı; iyiliğe, doğruluğa, güzel işlere yönelik yetiştirerek, bu ülkenin gelecek hedeflerine ulaşmasında söz sahibi olması için elimizden gelen gayreti, bütün kurum ve kuruluşlarımızın işbirliğiyle yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bahçe sahibine plaket veren Vali Tuna, yapılan konuşmaların ardından diğer konuklarla birlikte işçilerin yanına giderek badem hasadına katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com