Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa’nın Kurtuluşu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Urfa’nın Kurtuluşu Fotoğraf Sergisi Açıldı

11 Nisan Kutlamaları” kapsamında Belediye Sergi Salonu’nda Urfa Kurtuluşu Fotoğraf Sergisinin açılışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2012 Salı 11:44
Urfa’nın Kurtuluşu Fotoğraf Sergisi Açıldı
Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla organize edilen “11 Nisan Kutlamaları” kapsamında Belediye Sergi Salonu’nda Av. Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu’nun arşivlerinden oluşan “Urfa Kurtuluşu Fotoğraf Sergisi”nin açılışı yapıldı.
Kurtuluş’un Mimarları Fotoğraf Sergisi’ni gezen davetliler, şehrin düşman işgalinden kurtuluşuna öncülük edenlerin fotoğraflarını ve o yıllardaki Urfa’nın görüntülerini inceleme imkanı yakaladılar. 
Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcıları M. Fevzi Yücetepe, Habib Arslan, Emin İzol, bazı STK Temsilcileri ve diğer davetlilerin katılımıyla açılışı yapılan sergi bir hafta boyunca gezilebilecek.
11 Nisan Kurtuluş Etkinlikleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, serginin açılmasında büyük emekleri olan Av. Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu’na Şanlıurfa Belediyesi adına sonsuz şükranlarını sunduğunu söyledi.
2 gün boyunca ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklere tüm halkın davetli olduğu belirten Fakıbaba, “Urfa’nın kurtuluşu hepimizin bayramı. Herkes bu bayramı doyasıya kutlamalıdır” dedi.
Sergide Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce basımı gerçekleştirilen “Urfa Milli Mücadele Albümü” adlı kitap halka ücretsiz dağıtıldı. Av. Müslüm Akalın ve Cihat Kürkçüoğlu’nun arşivlerinden oluşan kitapta milli mücadele döneminde kahramanlık gösterenlerin isimleri ve hayatı yer alıyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com