Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa’da tablet PC dağıtımı Devam Ediyor

Urfa’da tablet PC dağıtımı Devam Ediyor

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen tablet bilgisayarların dağıtımı düzenlenen törenle yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2013 Cuma 16:00
Urfa’da tablet PC dağıtımı Devam Ediyor


Şanlıurfa Şair Nabi Anadolu Lisesinde düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, Şanlıurfa Şair Nabi Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Erkan, Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgisayar Formatörleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Eğitimde Fatih Projesi kapsamında ilimizdeki 68 Ortaöğretim kurumuna toplam 1578 adet etkileşimli tahta kurulumu tamamlanmış olup, ayrıca proje kapsamında okullarımıza çok fonksiyonlu yazıcı ve doküman kameralar teslim edilmiştir. 1260 öğretmenimize tahtaların kullanılması ile ilgili eğitim verilmiştir.
Etkileşimli tahtaların eğitim öğretimde daha etkili ve verimli kullanılabilmesi için okullarımızda internet ve elektrik alt yapı çalışmaları devam etmekte olup, çalışmaların Haziran 2013 tarihi itibariyle tamamlanması planlanmaktadır.
Proje kapsamında 2013-2014eğitim öğretim yılı başında okullarımızda “Etkileşimli tahta” kurulumu yapılan ve alt yapı çalışmaları bitecek olan orta öğretimdeki tüm 9. Sınıfı öğrencileri ve öğretmenlerine “Tablet Bilgisayar” dağıtılması planlamaktadır.
Proje kapsamında ilimiz merkez Şanlıurfa Şair Nabi Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine toplam 156 tablet bilgisayar dağıtımı İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci yaptı.
Tablet bilgisayar dağıtımı töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “Dün Şanlıurfa Anadolu lisesinde dağıtımını gerçekleştirdiğimiz ve bugün de burada gerçekleştireceğimiz tablet bilgisayarlarımızın dağıtımını hep birlikte yapacağız. Böyle hasretle beklediğimiz Fatih projesinin bileşenlerinden en önemli unsur olan tabletlerimiz geldi. Bu tabletleri bugün itibariyle dağıtacağız 9.sınıflara. Bu okulumuzda toplamda 156 tane tablet bilgisayarımız var. 156 tane tablet bilgisayarımızı 9.sınıf öğrencilerimize dağıtıyoruz 9.sınıf öğrencilerimiz bundan sonraki yıllarında liseyi bitirene kadar bu tablet bilgisayarları kullanacaklar 9.sınıf öğrencilerimiz diğer öğrencilerimize göre daha şanslı. Bu imkanlarla 12. sınıfta üniversiteye yerleşme oranının yüzde seksenlerin üzerine çıktığı bir profil görmek istiyoruz. Artık kara tahta dönemi bitiyor, tablet bilgisayarlarının akıllı tahtaların olduğu sınıflarla eğitim alacaksınız çok daha şanslısınız. Diğer arkadaşlarınıza göre üst düzeyde eğitim alacaksınız, bu eğitim imkânlarından bütün arkadaşlarımızın çok daha verimli bir şekilde kullanmasını istiyoruz. Yani bunların içerisinde bütün ders içeriklerimiz yüklenmiş halde olacak, ders içeriklerini, merak ettiklerinizi anında bu konu ile ilgili sormak istediklerinizi anında bulabileceğiniz bilgiler olacak. Dünyanın bir kütüphanesi elinizin içinde olacak. Ben bu anlamda bütün dünyayı bu tablet bilgisayara sığdıran bir eğitim teknolojisinden bizim öğrencilerimizin bizim çocuklarımızın daha en üst düzeyde yararlanmasını diliyorum. Bunu oyun amaçlı da kullanabilirsiniz ama isterseniz de dünyanın kütüphanesi olarak da kullanabilirsiniz, yani dünyanın kütüphanesi size sunulmuş arkadaşlar. Dolayısıyla ben bütün öğrencilerimizin bunu büyük bir şans olarak büyük bir fırsat olarak değerlendirip bundan en üst düzeyde yararlanılmasını ve bu anlamda da üniversiteye yerleştirdiğimiz de şu sınıfta tablet bilgisayarı olup da üniversiteye yerleşmeyen öğrenci görmek istemiyoruz. Hedefimiz yüzde yüz üniversite kazanmaktır. ” dedi.       
Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve katılımcılar, öğrencilere tablet bilgisayarların dağıtımını yaparak öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com