Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor

Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor

TMMOB Şanlıurfa İl Temsilcisi Murat Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu’nu makamında ziyaret ederek kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2012 Cumartesi 11:51
Urfa’da Site Bazlı Yapılaşmalara Teşvik Geliyor

Site şeklindeki yapılaşmaların daha da artırılması ve kentsel dönüşüm projelerinin ele alındığı görüşmede ada bazlı veya site bazlı yapılaşmaların sayıca artırılması için bazı teşviklerin verileceği belirtildi.
Ziyaret hakkında bir açıklama yapan TMMOB Şanlıurfa İl Temsilcisi Murat Tepe, “Kentte yürütülecek olan Kentsel Dönüşüm Projeleri üzerinde gerek bizim yönetim kurulu üyelerimiz gerekse de belediyemizin teknik personelleri bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundular. Özellikle Kentsel Dönüşüm konusunda neler yapabiliriz diye uzun uzadıya görüştük. Vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm öncesinde söz konusu yerlerde site yapılaşmalarına yönlendirmenin kentsel dönüşüme katkı sağlayacağı kanaatine vardık. Halkı bu konuda ada bazlı yapılaşmalara nasıl yönlendirebiliriz diye tartıştık. Bu konuda başarılı olma adına belki bazı teşviklerimizde olabilir. Parsellerin bir araya getirilerek, site yapılaşmasına zemin hazırlanması kanaatindeyim. Amacımız insanların otopark ve yeşil alan gibi problemlerini kendi aralarında çözmeleridir” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Güllüoğlu, “Mimarlar Odası Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Her konuda onlarla fikir alışverişindeyiz. Özellikle ada bazlı veya site yapılaşmaların kentte sayıca artırılması için Şanlıurfa Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. İmar komisyonu olarak bu konuda gerekli kararları en kısa sürede almayı hedefliyoruz”
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com