Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Urfa yine ulusal basında

Urfa yine ulusal basında

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2011 Pazar 16:58
Urfa yine ulusal basında

Partisi tarafından düzenlenen miting için Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna, bir grup tarafından taşlı sopalı saldırı düzenlendi. Bu saldırı bugün birçok ulusal gazete ve internet sitesinde haber konusu olurken. ulusal internet siteleri bu haberi manşetten duyurdular...

 

İşte bazı manşetler;

 

SABAH GAZETESİ; URFA’DA GERGİNLİK: 62 GÖZALTI

Şanlıurfa’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında taşkınlık yaptığı iddiasıyla 62 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Başbakan Erdoğan’ın konvoyunun Abide Kavşağı’ndan geçişi sırasında AK Parti’den istifa edip, bağımsız aday olan Zülfikar İzol’un seçim bürosunun önünde toplanan ve protestoda bulunarak polise direnen gruptakilerden gözaltına alınanlar, ifadeleri alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Çıkan olaylarda taş ve sopalarla yaralanan 4’ü polis 9 kişi hastanelere kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu belirtildi.

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Zülfikar İzol, çıkan olaylarda yakınlarının gözaltına alındığını, seçim bürosunda ciddi hasar oluştuğunu söyledi.

İzol, polisin müdahalesinin gereksiz olduğunu belirterek, gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istedi.

 

HÜRRİYET GAZETESİ; ŞANLIURFA’DA GERGİN SAATLER

Ak Parti’nin liste dışı bırakması üzerine bağımsız milletvekili adayı olan Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol yandaşları ile polis arasında çıkan gerginlik ortalığın savaş alanına dönmesine yol açtı. Olaylar, saat 20.00 sıralarında Şanlıurfa Abide Kavşağı’nda meydana geldi. Partisinin mitingine katılmak üzere Urfa’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın geçişi sırasında, Zülfikar İzol’a ait seçim bürosundaki bazı kişiler protesto girişiminde bulunmak istedi. Yaşananların ardından Başbakan Erdoğan’ın ikinci kez geçeceği güzergahta olası protestoya karşı polisler geniş güvenlik önlemi aldı.

 

BUGÜN GAZETESİ HABERİ;

Partisi tarafından düzenlenen miting için Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyuna, bir grup tarafından taşlı sopalı saldırı düzenlendi. Gruba polis ekipleri tarafından müdahale edildi. Çıkan olaylarda yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Başbakan Erdoğan, havaalanından ayrılarak, miting yapılacak bölgeye hareket etti. Havaalanı çıkışında Başbakan Erdoğan’ın yol güzergahında, bir grup tarafından Erdoğan aleyhine pankart açıldı. Bununla yetinmeyen grup, konvoya taş attı, sopalarla saldırdı. Polis ekipleri, gruba müdahale etti. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, diğer grup araçlara binerek, Başbakan Erdoğan’ın konvoyunu takip etti. İhbar üzerine, şehir merkezi girişinde bekleyen polis ekipleri, aracı durdurarak, kimlik sorgulaması yaptı. Burada da taşkınlık çıkaran gruptan yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayda 1’i başkomiser olmak üzere 7 polis ve İzol aşiretinden yaklaşık 15 kişi yaralandı, 62 kişi gözaltına alındı. Zülfikar İzol, olayın AK Parti ve Başbakan’a karşı bir saldırı olmadığını savunarak, polisi suçladı.

 

MİLLİYET GAZETESİ; ŞANLIURFA SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Zülfikar İzol yandaşları ile polis arasında gerginlik AK Parti’nin liste dışı bırakması üzerine bağımsız milletvekili adayı olan Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol yandaşları ile polis arasında çıkan gerginlik ortalığın savaş alanına dönmesine yol açtı. Olaylar, saat 20.00 sıralarında Şanlıurfa Abide Kavşağı’nda meydana geldi. Partisinin mitingine katılmak üzere Urfa’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın geçişi sırasında, Zülfikar İzol’a ait seçim bürosundaki bazı kişiler protesto girişiminde bulunmak istedi. Yaşananların ardından Başbakan Erdoğan’ın

 

CNN TÜRK; BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN KONVOYUNA PROTESTO

Şanlıurfa’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında protestoda bulunan gruba polis müdahale etti. Çıkan olaylarda taş ve sopalarla yaralanan 4’ü polis 9 kişi hastanelere kaldırılırken 62 kişi de gözaltına alındı.

AK Parti’nin liste dışı bırakması üzerine bağımsız milletvekili adayı olan Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol yandaşları ile polis arasında çıkan gerginlik ortalığın savaş alanına dönmesine yol açtı.

Olaylar, saat 20.00 sıralarında Şanlıurfa Abide Kavşağı’nda meydana geldi. Partisinin mitingine katılmak üzere Urfa’ya gelen Başbakan Erdoğan’ın geçişi sırasında, Zülfikar İzol’a ait seçim bürosundaki bazı kişiler protesto girişiminde bulunmak istedi. Yaşananların ardından Başbakan Erdoğan’ın ikinci kez geçeceği güzergahta olası protestoya karşı polisler geniş güvenlik önlemi aldı.

Urfa’nın Gaziantep, Diyarbakır, Mardin ve Adıyaman’a ulaşımını sağlayan kavşakta bulunan seçim bürosundaki bazı kişiler, bölgede güvenlik önlemi alan polislere taş, cam ve plastik sandalye attı.

 

ROTAHABER.COM; İZOL’UN SEÇİM BÜROSUNDA GERGİNLİK: 15 YARALI

AK Parti’den istifa ederek bağımsız milletvekili adayı olan Zülfikar İzol’un seçim bürosu önünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında gerginlik yaşandı.

Taşkınlık yapan gruba polis müdahale etti. Olayda 1’i başkomiser olmak üzere 7 polis ve İzol aşiretinden yaklaşık 15 kişi yaralandı, 62 kişi gözaltına alındı. Zülfikar İzol, olayın AK Parti ve Başbakan’a karşı bir saldırı olmadığını savunarak, polisi suçladı.

 

STAR GAZETESİ; ZÜLFİKAR İZOL’UN SEÇİM BÜROSU ÖNÜNDE GERGİNLİK: 22 YARALI, 62 GÖZALTI

AK Parti’den istifa ederek bağımsız milletvekili adayı olan Zülfikar İzol’un seçim bürosu önünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında gerginlik yaşandı

 

CUMHURİYET GAZETESİ; MİTİNG SONRASI ’İZOL’ GERGİNLİĞİ

Şanlıurfa’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında taşkınlık yapan gruba polis müdahale etti. Olaylarda 62 kişi gözaltına alınırken 4’ü polis 9 kişi yaralandı.

AKP İl Başkanlığından ayrılarak, Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen toplu açılışa gitmekte olan Başbakan Erdoğan’ın konvoyunun Abide Kavşağı’ndan geçişi sırasında bir grup protestoda bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com