Advert
Advert
Advert

Urfa Yarı Maraton Koşusu’na Yoğun İlgi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Yarı Maraton Koşusu’na Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç de katılarak 10 kilometrelik yarış kategorisinde ter döktü.

Urfa Yarı Maraton Koşusu’na Yoğun İlgi
Urfa Yarı Maraton Koşusu’na Yoğun İlgiAtatürk Spor Salonu önünden start alan Yarı Maraton Koşusuna her yaş grubundan, yurt içi ve yurt dışından 470 sporcunun katılırken, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız da 10 kilometrelik yarışta ter döktü.

21 kilometrelik yarı maraton koşusunda erkekler kategorisinde Ali Haydar Tekgöz, Faslı Khalid Azzoloadnie ve Mehmet Akkoyun dereceye girerken, bayanlarda da Kadınlar kategorisinde Senem Çağlar, Süheyla Adıyaman ve Yasemin Can dereceye girdi. Erkekler 10 kilometre koşusunda Orhan Avcı, Muhammet Uğur Çakır, İsa Özçelik dereceye girerken, kadınlar 10 kilometrede ise Nursel Yıldız, Narin Sağlam, Damla Ağal dereceye girdi.

10 kilometre Koşusu'na katılan Vali Celalettin Güvenç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yurt içi ve yurt dışından gelip Şanlıurfa'da yarışan tüm sporcuları tebrik etti. Vali Güvenç, 2013 yılında daha çok sporcunun katılımıyla maraton yapılmasının planlandığını, finalin Göbeklitepe ören yerinde yapılabileceğine dikkat çekti. Vali Güvenç, ayrıca yarışmaya Trabzon'dan katılan ve kategorisinde dünya 6'ncılığı bulunan Zihinsel Engelli Emrah Öztürk'e de altın ve para ödülü verdi. Maraton koşusunda dereceye giren diğer atletlere de Cumhuriyet altını, kupalarını Vali Güvenç verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu