Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa yapıyor, kaymağını Antep yiyiyor

Urfa yapıyor, kaymağını Antep yiyiyor

Bir çok ütünümüzün patentini Gaziantep'e' kaptırdığımız gibi Suriyeli mültecileri için Urfa misafirperverlik göstererek en çok mülteci alan il olurken kaymağını yine Gaziantep yiyecek? Türkiye'nin en çok mülteci alan işi Şanlıurfa'da yöneticiler bir şey yapmayınca yine Gaziantep girişimde bulundu

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2016 Perşembe 11:00
Urfa yapıyor, kaymağını Antep yiyiyor

Sahipsiz Urfa söylemini doğru çıkaran yeni bir helişme! 500 Binin üzerinde suriyeli Mülteciyi barındıran  ve barış ilerisinde sahip çıkan Şanlıurfa herhangi bir girişimde bulunmazken, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte misafir edilen 350 bin Suriyeli için gösterilen örnek tutum nedeniyle Nobel Barış Ödülü'ne başvurdu.

Gaziantep için hazırlanan yeni logonun tanıtım toplantısında Gaziantep'in dünyada eşi benzeri olmayan bir misafirperverlik ve kardeşlik örneği gösterdiğini bildiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Gaziantep büyük bir sınavdan geçiyor. Gösterdiğimiz ensarlıkla bu ödülü hak ettiğimi düşünüyorum" dedi.

URFA MI HAK EDİYOR GAZİANTEP Mİ?

Gaziantep'in dünyada en rekabetçi 7 il arasında olmasının yanı sıra en eski 20 şehirden biri olduğunun da tescillendiğini anımsatan Başkan Şahin, "Yöneticilerimizle birlikte 2 milyonun sorumluluğunu alarak ensar muhacir sorumluluğu ile büyük bir vicdan sorumluluğundan geçtik. Ve biz bugün Nobel Barış Ödülü için başvuruda bulunduk. Çünkü Gaziantep Nobel ödülünü hak ediyor" diye konuşurken 500 bini aşan mülteciye sahip çıkan Şanlıurfa'nın böyle bir ödülü daha çok hak edip etmediğini Urfadaki idarecilerin insafına bırakıyoruz.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com