Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Urfa Valisi koltuğunu çocuklara devretti

Urfa Valisi koltuğunu çocuklara devretti

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını bir günlüğüne Yunus Emre İMKB İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Elif Doğru ve Ahmet Hamdi Akseki İlkokulu öğrencisi Medine Çeker’e isimli çocuklara devretti.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2016 Cumartesi 22:02
Urfa Valisi koltuğunu çocuklara devretti

Yunus Emre İMKB İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Elif Doğru ve Ahmet Hamdi Akseki İlkokulu öğrencisi Medine Çeker’e koltuğunu devreden Vali İzzettin Küçük; minik valilerden talimat alarak gerekenin yapılacağını söyledi.

Elif Doğru adlı öğrencinin kendisine hitaben bir günlük vali olma isteğini kaleme aldığı mektubu okuyan Vali İzzettin Küçük; minik Elif’in isteğini geri çevirmeyerek koltuğunu devretti. Daha sonra ise Elif Doğru Valilik makamını yaşıtı Medine Çeker’e bıraktı. Özellikle okulları ve eğitim göremeyen kız çocuklarıyla ilgili çocuk valilerin isteklerini yerinde bulan Vali İzzettin Küçük, yasa gereği de kız çocuklarını okula göndermeyen velilere ceza verildiğini belirterek: “Anne babalığın en büyük sorumluluğu çocuğunu yetiştirmektir. Bu cezalar çok önemli değil. Kendi kendilerine verdikleri en büyük ceza çocuğunu cahil bırakmaktır” dedi.

Programın sonunda Vali İzzettin Küçük; misafirlerine hediyelerini takdim etti. Minik valilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak misafirlerini uğurladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Süleymaniyeli gençlere halı saha

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com