Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması

Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, 2015 yılında düzenlenecek toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 21:42
Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, 2015 yılında toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, miting alanı, dağılma dlanı, afiş ve pankartların asılacağı yerler ile basın açıklaması ve benzer etkinlik yapılamayacak yerler ile ilgili bir açıklama yaptı. 
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada esas miting alanı Paşabağı Miting Alanı olarak belirlenirken alternatif miting alanı olarak ise Topçu Meydanı olduğu ifade edildi.

Afiş ve pankartların asılacağı yerlerin ise düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, belediyece sakıncası bulunmayan valilik tarafından olur verilen yerler olduğu belirtildi.

Basın açıklaması ve benzer etkinliklerin yapılamayacağı yerlerin de belirtildiği açıklamada, “Hükümet Konağı ve müştemilatı, Şanlıurfa E tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önü ve çevresi, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına ait hizmet binaları, önü ve çevresi, Şanlıurfa Adliyesi ve müştemilatı, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve Ek hizmet binalarında ve bu binaların müştemilatları ile önü ve çevresinde, Balıklıgöl Platosu ve müştemilatı, Eyüp Peygamber Camii Makamı ve müştemilatı, önü ve çevresi, Hacı Ali Şelli Parkı, diğer kamu kurum ve müştemilatlarında yapılacak basın açıklamaları vs. ilgili kurumun en üst yetkilisinin iznine tabidir.” denildi.

Belirlenen yerler ve gündüz saatleri dışında basın açıklaması ile toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyenlerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9/Ç, 11/C, 66 maddeleri, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Ve 22. Maddeleri ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi ve genel hükümler doğrultusunda adli ve idari işleme tabi olacakları ifade edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com