Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, 2015 yılında düzenlenecek toplantı ve gösteri yürüyüşleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması
Urfa Valiliğinden gösteri ve yürüyüşü açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, 2015 yılında toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, miting alanı, dağılma dlanı, afiş ve pankartların asılacağı yerler ile basın açıklaması ve benzer etkinlik yapılamayacak yerler ile ilgili bir açıklama yaptı. 
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada esas miting alanı Paşabağı Miting Alanı olarak belirlenirken alternatif miting alanı olarak ise Topçu Meydanı olduğu ifade edildi.

Afiş ve pankartların asılacağı yerlerin ise düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, belediyece sakıncası bulunmayan valilik tarafından olur verilen yerler olduğu belirtildi.

Basın açıklaması ve benzer etkinliklerin yapılamayacağı yerlerin de belirtildiği açıklamada, “Hükümet Konağı ve müştemilatı, Şanlıurfa E tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önü ve çevresi, 20. Zırhlı Tugay Komutanlığına ait hizmet binaları, önü ve çevresi, Şanlıurfa Adliyesi ve müştemilatı, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ve Ek hizmet binalarında ve bu binaların müştemilatları ile önü ve çevresinde, Balıklıgöl Platosu ve müştemilatı, Eyüp Peygamber Camii Makamı ve müştemilatı, önü ve çevresi, Hacı Ali Şelli Parkı, diğer kamu kurum ve müştemilatlarında yapılacak basın açıklamaları vs. ilgili kurumun en üst yetkilisinin iznine tabidir.” denildi.

Belirlenen yerler ve gündüz saatleri dışında basın açıklaması ile toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyenlerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9/Ç, 11/C, 66 maddeleri, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Ve 22. Maddeleri ile 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi ve genel hükümler doğrultusunda adli ve idari işleme tabi olacakları ifade edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi