Advert
Advert
Advert

Urfa Trabzon Kardeşliği

2010-2011 sezonunda Şanlıurfa'da oynanan ve Trabzonspor'un kupayı kazanmasıyla biten Trabzonspor Fenerbahçe karşılaşmasının öncesinde ve sonrasında Trabzon ile Şanlıurfa arasında başlayan kardeşlik görüntüsü her geçen gün artıyor.

Urfa Trabzon Kardeşliği
Urfa Trabzon Kardeşliği

İstanbul'daki Trabzon Etkinlikleri Programına gelerek stant açan Şanlıurfa Belediyesi'ni Trabzon Valisi Recep Kızılcık ve Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ziyaret ederek ev sahipliği yaptı.
Ziyarette, Şanlıurfa ekibine Trabzon'un yöresel ürünleri verilerken, Şanlıurfa adına Vali Kızılcık ve Başkan Gümrükçüoğlu'na önce kahve ardından kahve takımı ikram edildi.
Şanlıurfa'nın Trabzonlular için çok ayrı ve özel bir yeri olduğunu ifade eden Gümrükçüoğlu "Medeniyetler beşiği, peygamberler şehri tarihiyle, kültürüyle Trabzon'umuzun özbeöz kardeşi Şanlıurfa'nın Türkiye Kupası finalinde bizleri nasıl karşıladığını hep beraber yaşamıştık. Onlarında bizi kucaklamasıyla kupayı Trabzonspor kazanmıştı. İstanbul'daki tanıtım standımıza gelerek bizleri onurlandırdılar. Bütün Şanlıurfa'mızı kardeş şehir olarak, Trabzon'a ve tüm Doğu Karadeniz'e davet ediyoruz" dedi.
Şanlıurfa Belediyesi Konservatuar Müdürü İsmail Altıngöz'de Trabzon ile Urfa'nın birbirinden ayırt edilemeyeceğini kaydederek, " Biz Trabzon'u gerçekten kardeş şehir olarak bildik. Kupa finalinde tüm Trabzonluları misafir ettiğimiz gibi şimdi de Tüm Trabzon'u şehrimize davet ediyoruz. Bizler Trabzon'u Urfa'dan ayırt etmeden kendi şehrimiz gibi gördük. Bizi burada ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyoruz" dedi. Son söz olarak ise "Bize Her Yer Trabzon, Bize Her Yer Urfa" ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle