Advert
Advert
Advert

Urfa Toplu Taşıma Tartışmaları Meclise Taşındı

Şanlıurfa'da yaşanan Urfa Toplu Taşıma Tartışmaları ve belediye özelhalk otobüsleri arasındaki kavga CHP taradından Türkiye Büyük Millet Meclisine Taşındı.

Urfa Toplu Taşıma Tartışmaları Meclise Taşındı
Urfa Toplu Taşıma Tartışmaları Meclise Taşındı

Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle;
“Şanlı Urfa Belediyesi’nde, 2011 yılının temmuz ayından buyana 9 metrelik 55 toplu taşıma aracı çalıştığı, gerek basında gerekse Belediye Meclisinde bu araçların belediye şirketi olan Belsan A.Ş. tarafından leasing sistemi ile alındığı bazı belediye yetkilileri tarafından dile getirilmektedir. Söz konusu Leasing anlaşmasında mülkiyet hakkının Özdicle A.Ş.’de kalsa da kullanım hakkının Belsan A.Ş., dolayısıyla Şanlıurfa Belediyesi’nde gösterildiği, uygulamada 2011/195274 sayılı ihaleyi kazanan Özdicle A.Ş.’nin aynı araçları bu ihaleyle tekrar Şanlıurfa Belediyesi’ne kiraladığı da yine bu iddialar arasındadır.
1. Kullanım hakkı söz konusu belediyede olan bu araçların tekrar kiralama konusu yapılması yasalara uygun mudur?
2. Bu araçlara Belsan A.Ş. tarafından ne kadar kira ödemesi yapılmaktadır? 2011/195274 sayılı ihale ile Şanlıurfa Belediyesi bu araçlara ayda kaç lira aylık kira ödemektedir?
3. “9 metrelik” tabir edilen 55 aracın geçmişteki ve hâlihazırdaki mülkiyeti kime aittir? Bu araçların sahibi gözüken Özdicle A.Ş. ile Şanlı Urfa Belediyesi veya belediye şirketi olan Belsan A.Ş. arasında herhangi bir satın alma veya leasing anlaşması var mı? Varsa halen devam etmekte midir?
4. Şanlı Urfa Belediyesince yapılan 2011/195274 sayılı toplu taşıma ihalesi kapsamında, 2012 yılı içinde yapılan toplanan gelirlerin ve yapılan harcamaların aylık miktarları ne kadardır?
5. Belsan A.Ş. ve Özdicle A.Ş. nin ortakları kimlerdir? Ortaklık payları ne kadardır

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu