Reklamı Geç
Advert
Advert

Urfa Suruç’ta sokak hayvanları toplatılıyor

ŞANLIURFA Suruç ilçe merkezindeki başıboş gezen sokak köpekleri, vatandaşların yoğun şikayeti üzerine koruma altına alınmak üzere toplatılıyor.

Urfa Suruç’ta sokak hayvanları toplatılıyor
Urfa Suruç’ta sokak hayvanları toplatılıyor

Suruç Belediyesi tarafından oluşturan 3 kişilik ekip ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda vatandaşlara sıkıntı yaşatan başıboş sokak köpeklerini toplayarak Büyuksehir Belediyesine ait hayvan barınağına götürüyorlar.

Suruç Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ” Göreve geldiğimiz günden bu yana bir yandan belediyecilik hizmetleri vermeye devam ediyoruz bir yandan da halkimizin şikayetlerine kulak veriyoruz.O şikayetlerden biride basi boş dolaşan sokak köpekleriydi.Son zamanlarda ilçemizde cadde ve sokak aralarında başıboş gezen köpeklerin varlığının artması üzerine ilçe halkının şikayetlerini de göz önünde bulundurarak bir ekip oluşturduk.Oluşturduğumuz ekip sokak hayvanlarına zarar vermeden kontrol altına alıyor yemek ve su ihtiyacını karşıladıktan sonra özel olarak dizayn ettiğimiz araçla sokak köpeklerinin koruma altına alınması ve daha iyi şartlarda yaşatılmalarını sağlamak için Büyüksehir Belediyemize ait hayvan barınağına götürüyorlar .Halkımızdan da bu uygulamamız ile ilgili olumlu tepkiler alıyoruz.Aslında bu sorun yıllardır çözülemeyen bir sorundu. Suructa ilk defa sokak köpekleri toplatılmış oldu.Suruç Belediyesi olarak daha Temiz bir Suruç için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Vatandaşlar teşekkür etti

İş yerleri önüne, kaldırımlara ve sokaklara dahi çıkamaz hale geldiklerini belirten ilçe halkı ise, “Özellikle gündüz ve akşamları sokaklarda başıboş gezen sokak köpekleri yüzünden kaldırımlarda yürüyemez olduk, çocuklarımız yanlarından geçmeye korkuyor. Şikayetimizi Belediyemize ilettik. Sağolsun yetkililer anında gereğini yaptılar.Çağrımıza kulak verip sokak köpeklerini toplayıp götürmeleri bizleri son derece rahatlattı.Buradan Sayın Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürler ediyoruz çünkü ilçemiz tarihinde ilk defa sokak köpekleri toplatılmasına şahit olduk ” dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Vatandaşların şikayetleri Haliliye Belediyesini Harekete Geçirdi
Akçakale Sınırında Çatışmalar Devam Ediyor.
Akçakale Sınırında Çatışmalar Devam Ediyor.