Advert
Advert
Advert

URFA STK'LARI SEÇİM SONUCUNU YORUMLADILAR

Türkiye 1 Kasım erken seçim sonuçlarını konuşuyor. Şanlıurfa'da AK Parti'nin bir önceki seçime göre yüzde 18 daha fazla oy alması Türkiye'nin gündemine girdi. Şanlıurfa'daki iş dünyası bu sonuçları nasıl gördü. İşte Urfa'daki iş dünyasının 1 kasım seçim sonuçları yorumu!..

URFA STK'LARI SEÇİM SONUCUNU YORUMLADILAR
URFA STK'LARI SEÇİM SONUCUNU YORUMLADILAR

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş 1 kasımda yapılan seçim sonuçlarını değerlendirdiler. 

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, yaptığı değerlendirmede halkın iradesinin kazandığını ve buna saygı göstermek gerektiğini belirtti. Ülkedeki yatırımların daha da artacağını ve ekonomik istikrarın sağlanacağını kaydeden Başkan Kaya, yatırımcıların önünü daha net göreceğini, huzur ve güven ortamının yeniden oluşacağına inandıklarını söyledi. Kaya: "Milletimizin oyları yeniden tek parti hükümetinin güçlü bir şekilde ülkeyi yönetmesini istedi.  Ekonomik yatırımların önceki yıllarda olduğu gibi ülkemizi büyüme, teşvik ve hibelerle kalkındıracağına inanıyoruz.Yıllardır birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşayan insanlarımızın huzurunu kimse bozamayacaktır. Biz hep birlikte Türkiyeyiz. Huzur içerisinde ülkemizi güzel günlerin beklediğine inancımız sonsuzdur." dedi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ise yaptığı değerlendiremede: 

“ Seçim sonuçları ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun. Seçimde milletimiz, iradesini 4 partili bir Meclis’ten yana kullanarak AK Parti'ye tek başına hükümet etme görevi vermiştir. Milli irade yeni parlamentomuza yansımıştır. Ulusal ve uluslararası kamuoyu da görmüştür ki, Türkiye'de demokrasi bütün kurum ve kurallarıyla sağlıklı bir biçimde işlemektedir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercih, ekonomi ve iş dünyası için çok önemlidir. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yatırımların önünü açacak ve kalkınma yolunda bize güç katacaktır. Kısaca, Türkiye'nin önü açılmıştır. Bir an önce seçim sürecini geride bırakıp, hükümetin göreve başlamasını umuyoruz. Şanlıurfa’da seçilen tüm milletvekillerimize de yeni görevlerinde başarılar diliyor, ilimiz adına kendilerinden hayırlı hizmetler bekliyoruz” dedi. 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş:

“Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Halkımız 1 Kasım seçimlerinde siyasi istikrarın sağlanması yönünde tercihini kullandı ve AK partinin tekrar tek başına iktidar olmasının önünü açtı. Halkımızın ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde, istikrarsızlık ve belirsizliklere müsaade etmeyecek şekilde bir irade oluşturması, ekonomi ve iş dünyasında memnuniyetle karşılandı. İş adamları olarak ülkemizde birinci gündeminin yeniden ekonomi olması ve büyük projelere yeniden başlanması en büyük temennimizdir. Ülkemizde, ekonomik yeniliklerin devam edeceğine ve ülkemizin uzun vadeli hedeflerine ulaşacağına ekonomik istikrarın sağlanacağına, taciri ve üreticiyi destekleyen iç ve dış politikaların hayata geçirileceğine inanıyoruz. Şanlıurfa Milletvekillerimize de yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. 

Şanlıurfa Ticaret Sanayi Odası ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan E. Sabri Ertekin Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya urfa seçim sonuçları değe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..