Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa STK’lar Platformundan Depremzedelere Yardıma Devam

Urfa STK’lar Platformundan Depremzedelere Yardıma Devam

Urfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Van depreminin ilk günlerinden beri başlatmış oldukları yardım kampanyasına devam ediyorlar.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2011 Cuma 21:26
Urfa STK’lar Platformundan Depremzedelere Yardıma Devam
 

Daha önce hayırsever vatandaşlarımızın büyük teveccühü ve yardım kuruluşlarımızın özverili çalışmaları sonucu toplanan yardımların, içerisinde bir prefabrik ev olmak üzere çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluşan dört tır dolusu yardımı Van’daki depremzadelere ulaştıran STK’lar, Van’daki yardım kuruluşları vasıtasıyla  ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıldı.

 

Van’daki depremin artçılarının devam etmesi, yüzlerce aile diğer vilayetlerde olduğu gibi Urfa’ya gelip misafir oldular. Urfa STK’lar Platformu gelen 24 aileye şimdiye kadar yatak, yorgan, halı, kilim, battaniye, elektrikli ve katalitik soba, giyim, gıda ve değişik mutfak malzemelerinden oluşan yardımları kendilerine ulaştırdıkları, Ayrıca kış mevsimi olması münasebetiyle acil ihtiyaç olan soba ve odun gibi yakacak ihtiyaçlarını da elimizden geldiği kadar gidermeye çalıştıklarını söylediler.

STK’lar adına yapılan yazılı açıklamada; “Felaketin meydana getirmiş olduğu yıkım ve bu yıkıma bağlı olarak oluşan gıda, giyim ve barınma ihtiyacı devam ettiğinden bizim de yardım kampanyamız devam etmektedir.

Halkımızdan bu tür bir yardımda bulunmak isteyenlerin Platformumuz adına aşağıda isimleri ve telefonları yazılı olan dernek temsilcilerine ulaşmaları halinde, yardımlarını gerekli yerlere ulaştırma konusunda kendilerine yardımcı olacağımızı belirtmek isteriz. Ayrıca Van’dan Urfa’mıza gelmiş ve yardıma muhtaç ailelerin de aynı kişilere müracaat etmeleri durumunda elimizdeki imkânlar nispetinde bu misafirlerimize yardıma devam edeceğimiz. Halkımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Müracaat edilecek kişiler:

Osman Gerem       :05309250873

Abdullah Göçmez  :05063888663

Necmettin Safi       :05428189320

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com