Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Urfa Siyaset Akademisi sona erdi

Urfa Siyaset Akademisi sona erdi

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2011 Pazar 07:21
Urfa Siyaset Akademisi sona erdi

Şanlıurfa AK Parti AR-GE tarafından yürütülen Siyaset Akademisi sekizinci ve son hafta sı yapılarak sona erdi.

Urfa City AVM Nikah salonunda gerçekleşen Siyaset Akademisi son haftasında ilk dersi Hakan Turgut verdi.  ” İkna Becerileri ve Müzakere teknikleri” başlıklı dersi veren Hakan Turgut; Parasal Zeka ve Eğitim Oyunları adlı kitabın yazarı ve Yönetim Danışmanı olan Turgut, Marmara üniversitesi İşletme mezunu ve Harvard üniversitesinde liderlik eğitimini aldı.

Siyaset akademisi katılımcılarına pratik ikna becerileri hakkında uygulamalı örnekler veren Hakan Turgut zaman zaman VTR ile görsel metaryaller kullanarak teknik bilgiler verdi. Hakan Turgut’un dersi yaklaşık 2 saat sürdü  sonra ara verildi.

Aradan sonra Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Süreyya Sakınç; “Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki son gelişmeler” başlıklı sunumuyla siyaset akademisi son buldu.

Doğa düzenin iktisat üzerine kurulu olduğunu ifade eden Prof.Dr. Süreyya Sakınç; “İktisat, Felsefe ve Tarihten ayrı bir alan değildir. İktisat biraz inandığın materyaller doğrultusunda yorumlanır. Bunun için iktisat felsefen ayrı tutulması söz konusu olamaz” dedi.

Türkiye’de iki reformcu hükümet damga vurduğunu belirten Prof.Dr. Süreyya Sakınç; bincisi Turgut Özal ikincisi Recep Tayyip Erdoğan hükümetleridir”

Prof.Dr. Süreyya Sakınç sözlerini şöyle sürdürdü;  Türkiye Cumhuriyetinin ikinci reformcu hükümeti 2002’de başa geldi. Yaptıkları iktisadi reformlarla hem içerde hem de dışarıda büyük başarılara imza attılar. Zaten reformist olmayan hükümetler ayakta kalamazlar” dedi.

Prof.Dr. Süreyya Sakınç dünyadaki gelişmelere değindi. ABD’deki küresel ekonomik krizden az etkilenmemizin bir sebebi de Türk ekonomisinin sağlam temellere oturtulduğunu ifade etti. Daha sonra soru cevap faslı ile Siyaset Akademisi sona erdi. AK Parti tarafından yürütülen Siyaset Akademisi Cumartesi günü Urfa City (Mozaik AVM) Siyaset akademisi programına AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Düşünür, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve Siyaset Akademisine kayıt yapanlar hazır bulundular

30 Ocak’ta yapılacak olan sınavın ardından Siyaset Akademisi katılımcılarına sertifika verilecek.

 

 www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com