Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa SGK Müdürlüğünden Flaş Açıklama

Urfa SGK Müdürlüğünden Flaş Açıklama

Şanlıurfa Sosyal güvenlik müdürlüğü ak ücret alan hastaneleri uyaran flaş bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2016 Cuma 13:56
Urfa SGK Müdürlüğünden Flaş Açıklama

konuyla ilgili yazılı olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

15 Temmuz 2016 gecesi, Fethullahçı Terör Örgütünün hain girişimine karşı koyularak püskürtülmesi sırasında yaralanan gazilerimiz ve kahramanca can veren şehitlerimiz için verilen sağlık hizmetleri karşılığında bazı sağlık hizmet sunucularınca ilave ücret alındığı tespit edilmiştir. Verilen bu hizmetler için ilave ücret alınamayacağına dair İl Müdürümüz İsmail Ünlü tarafından görevlendirilen Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü iliniz sınırları içerisindeki tüm sağlık hizmet sunucularına giderek bildirimde bulunmuştur.
İl Müdürü Ünlü yapılan bildirimde “Terörle Mücadele Kanunu ile; hainlerle mücadele eden, gayret gösteren, yardımda bulunan ve her türlü fedakarlıktan kaçınmayan gazi ve şehitlerimizin her türlü sağlık yardımından (muayene, ilaç, tedavi, ortez, protez, malzeme vs.) ücretsiz olarak yararlandırılacakları hüküm altına alındığı bildirilmiştir. Bu süreçte fedakarca mücadele eden gazi ve şehitlerimizi mağdur etmeden özveri ile her türlü sağlık hizmetini sunan tüm sağlık hizmet sunucuları ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür edilmiştir.”
“15 Temmuz 2016 gecesi, Fethullahçı Terör Örgütünün hain girişimine karşı koyularak püskürtülmesi sırasında yaralanan gazilerimiz ve kahramanca can veren şehitlerimiz için her türlü sağlık hizmeti ücretsiz olarak verilecek, özel sağlık tesisleri de dahil olmak üzere hiçbir sağlık hizmeti sunucusu tarafından ilave ücret talep edilmeyecektir.”
Kurumumuz uygulamanın takibini yaparak, bir mağduriyet oluşmasına mani olacak, buna rağmen ilave ücret talep eden sağlık hizmeti sunucuları hakkında gerekli en ağır müeyyideler uygulanacaktır. Bu kapsamda, bahsi geçenlerin tedavileri tamamlanıncaya kadar sağlık hizmeti sunucularından her ne ad altında olursa olsun hiçbir şekilde ilave ücret alınmayacaktır.”
Basınımız aracılığı ile bir kez daha kamuoyuna duyurulur.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com