Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Urfa Pamuk Üretiminde Hedefleri Büyüttü

Urfa Pamuk Üretiminde Hedefleri Büyüttü

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Türkiye genelinde bir milyon ton lif pamuk üretiminin hedeflendiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2014 Çarşamba 23:12
Urfa Pamuk Üretiminde Hedefleri Büyüttü


“ Pamuğun Türkiye için Önemi” ana tema ile İzmir’de düzenlenen 3. Ulusal Pamuk Zirvesi’nin ardından bir açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek,  pamuk destekleme primlerinin 50 kuruş TL’den 55 kuruş TL’ye yükseltileceği müjdesini de verdi.
Destekleme primlerinin %10 oranında arttırılmasını beklediklerini belirten Çiçek, bu artış ile birlikte Türkiye genelinde bir milyon ton lif pamuk üretimi hedeflediklerini kaydetti.

Türkiye’nin dünya pamuk üretiminde 2.sırada olduğunu ifade eden Çiçek, üreticinin daha da kaliteli pamuk yetiştirmesi için bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Çiçek aynı zamanda,  Tekstil firmalarının ithal pamuk değil de Türkiye pamuğu kullanması önerisinde de bulundu.

Swiss Otel Büyük Efes’te düzenlenen  “ Pamuğun Türkiye için Önemi” ana temalı 2. Ulusal Pamuk Zirvesi’nin olumlu geçtiğini de belirten Çiçek, Ticaret Borsası olarak da üreticinin ve sanayicinin yanında olacaklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com