Advert
Advert
Advert

Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun

Ailelere çağrıda bulundu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Gel Bu Yaz Kuran’ı Gönlüne Yaz’ sloganıyla tüm illerde başlatılan Kuran kurslarına Şanlıurfalı çocuklar ilgi gösteriyor. İl Müftüsü İhsan Açık, ailelere çağrıda bulundu: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun.

Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun
Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturunŞANLIURFA’da okulların tatile girmesiyle öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığının koordinasyonuyla camilerde Kur'an-ı Kerim öğreniyor. Kentte bulunan camilerdeki Kuran kursunda okuyan öğrenciler çeşitli aktiviteler de yapıyor. Kur'an eğitiminin yanı sıra temel dini bilgiler, siyer ve ahlak derslerinin de yer aldığı kurslarda "Dinimi Öğreniyorum", "Elif-Ba" ve değişik dini kitapları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Her gün yeni bilgiler öğreniyoruz

Öğrencilerden 7 yaşındaki Ayşe Güzel, annesinin isteğiyle kuran kursunu geldiğini söyledi.Kursta her gün yeni bir şey öğrendiğini dile getiren Güzel,”Bu kurslarda Peygamber efendimizin hayatı, ahlakı, vatan, millet sevgisini öğreniyoruz.Herkesin kuran kurslarına katılmasını istiyorum” diye konuştu.Okulların tatil olmasıyla birlikte arkadaşlarının tavsiyesiyle kuran kursuna başladığını belirten Ahmet Toprak ise, “Burada hem eğleniyor, hem de bilgi sahibi oluyoruz.Bu kursların her yıl düzenlenmesini istiyoruz” dedi.

Çocuklarınızı camilerle buluşturun

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, OLAY’a yaptığı açıklamada,kuran kurslarına her geçen gün ilginin arttığını söyledi.4 yaş üzerindeki herkesi, camilerde ve dersliklerde açılan yaz Kur'an kurslarına beklediklerini ifade eden Açık,kentteki bütün camilerde kursların olduğunu dile getirdi.   Ailelere çağrıda bulunan Müftü Açık, şöyle konuştu:”Ailelerin çocuklarını mutlaka camilerle buluşturmalarını temenni ediyoruz. Yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilerin almış oldukları dini bilgiler ile vatan ve millet sevgileri gelişiyor."

Müftü Açık, kursların eylül ayında sona ereceğini sözlerine ekledi.

Aziz Çiftçi/Şanlıurfa OLAY

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!