Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun

Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun

Ailelere çağrıda bulundu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Gel Bu Yaz Kuran’ı Gönlüne Yaz’ sloganıyla tüm illerde başlatılan Kuran kurslarına Şanlıurfalı çocuklar ilgi gösteriyor. İl Müftüsü İhsan Açık, ailelere çağrıda bulundu: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturun.

Giriş Tarihi: 10 Temmuz 2013 Çarşamba 10:52
Urfa Müftüsü: Çocuklarınızı mutlaka camilerle buluşturunŞANLIURFA’da okulların tatile girmesiyle öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığının koordinasyonuyla camilerde Kur'an-ı Kerim öğreniyor. Kentte bulunan camilerdeki Kuran kursunda okuyan öğrenciler çeşitli aktiviteler de yapıyor. Kur'an eğitiminin yanı sıra temel dini bilgiler, siyer ve ahlak derslerinin de yer aldığı kurslarda "Dinimi Öğreniyorum", "Elif-Ba" ve değişik dini kitapları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Her gün yeni bilgiler öğreniyoruz

Öğrencilerden 7 yaşındaki Ayşe Güzel, annesinin isteğiyle kuran kursunu geldiğini söyledi.Kursta her gün yeni bir şey öğrendiğini dile getiren Güzel,”Bu kurslarda Peygamber efendimizin hayatı, ahlakı, vatan, millet sevgisini öğreniyoruz.Herkesin kuran kurslarına katılmasını istiyorum” diye konuştu.Okulların tatil olmasıyla birlikte arkadaşlarının tavsiyesiyle kuran kursuna başladığını belirten Ahmet Toprak ise, “Burada hem eğleniyor, hem de bilgi sahibi oluyoruz.Bu kursların her yıl düzenlenmesini istiyoruz” dedi.

Çocuklarınızı camilerle buluşturun

Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, OLAY’a yaptığı açıklamada,kuran kurslarına her geçen gün ilginin arttığını söyledi.4 yaş üzerindeki herkesi, camilerde ve dersliklerde açılan yaz Kur'an kurslarına beklediklerini ifade eden Açık,kentteki bütün camilerde kursların olduğunu dile getirdi.   Ailelere çağrıda bulunan Müftü Açık, şöyle konuştu:”Ailelerin çocuklarını mutlaka camilerle buluşturmalarını temenni ediyoruz. Yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilerin almış oldukları dini bilgiler ile vatan ve millet sevgileri gelişiyor."

Müftü Açık, kursların eylül ayında sona ereceğini sözlerine ekledi.

Aziz Çiftçi/Şanlıurfa OLAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com