Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Urfa Milletvekillerini tanıyalım

Urfa Milletvekillerini tanıyalım

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2011 Pazartesi 16:39
Urfa Milletvekillerini tanıyalım

Sandık başına giden seçmen tercihini kullandı ve Şanlıurfa 12 milletvekili belirledi Şanlıurfa’da AK Parti 10, bağımsızlar 2 milletvekili çıkardı. Devlet bakanı Faruk Çelik seçimin taşkınlıklara neden olmadan huzur içinde geçmesi sevindirici olduğunu söyledi.

 

Seçimi kazanan vekiller ve özgeçmişleri şöyle:

 

FARUK ÇELİK: 1956 Artvin doğumlu. Üniversite mezunu. 3 dönemdir bursa milletvekili olarak TBMM’de bulunuyor. Halen devlet bakanlığı görevini yürütüyor, evli ve 4 çocuk babası.

 

SEYİT EYYÜPOĞLU: 1942 Şanlıurfa doğumlu. İlkokul mezunu çiftçi. 19’uncu ve 20’nci dönem milletvekilliği yaptı. 23’üncü dönem bağımsız olarak meclise girip ak parti’ye katıldı. Halen milletvekili, evli ve 18 çocuk babası.

 

MEHMET KASIM GÜLPINAR: 1970 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, kamu görevlisi. Bazı bakanlara danışmanlık yaptı. Evli, 3 çocuk babası.

 

MEHMET AKYÜREK: 1950 Şanlıurfa doğumlu. Ortaöğretim mezunu, işadamı. Evli, 6 çocuk babası.

 

ZEYNEP KARAHAN USLU: 1969 İstanbul doğumlu, üniversite mezunu. 22’nci dönem’de İstanbul milletvekili olarak TBMM’de bulundu. TOBB ekonomi ve teknoloji üniversitesi’nde görsel iletişim tasarımı bölüm başkanlığı görevini yürüttü. Evli ve 1 çocuk annesi.

 

HALİL ÖZCAN: 1964 Şanlıurfa doğumlu, Harran üniversitesi fen edebiyat fakültesi doğu dilleri bölümü öğretim üyesi. Evli, 6 çocuk babası.

 

MAHMUT KAÇAR: 1975 Şanlıurfa doğumlu, üniversite mezunu çevre mühendisi. Sağlık- sen genel başkanlığı yapıyordu. Evli ve bir çocuk babası.

 

ABDULKADİR EMİN ÖNEN: 1976 Ankara doğumlu, üniversite mezunu. Halen milletvekili, evli ve bir çocuk babası.

 

YAHYA AKMAN: 1966 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu, avukat. 3 dönemdir milletvekili, evli ve 6 çocuk babası.

 

ABDULKERİM GÖK: 1970 Şanlıurfa doğumlu. Harran üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğretim üyesi, evli ve 2 çocuk babası.

 

İBRAHİM BİNİCİ: 1962 Şanlıurfa doğumlu. Üniversite mezunu. Halen milletvekili, evli 5 çocuk babası. Seçimlere BDP desteği ile katılıyor.

 

İBRAHİM AYHAN: 1969 Şanlıurfa doğumlu, üniversite mezunu. BDP il başkanlığı sırasında KCK operasyonundan dolayı tutuklandı, halen cezaevinde. Evli, 2 çocuk babası. Seçimlere BDP desteği ile katılıyor.

Kaynak:Kanalurfa.Com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com