Advert
Advert
Advert

Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor

Sosyal Belediyeciliği sahanın her yanına yansıtan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi mezarlıkları da onarım ve bakımını yapıyor.

Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor
Urfa mezarlıkları nahit taşıyla örülüyor

Büyükşehir yasasıyla birlikte ilçe mezarlıkların da Büyükşehir Belediyesi bünyesine alınmasıyla birlikte  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaptığı planlama çerçevesinde ilçelerde mezarlık ihata duvarı onarımı yapıyor. Duvarın yanı sıra mezarlık içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhane yapıyor. 

 

Tüm ilçelerde çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, Bozova, Halfeti, Akçakale, Harran ve Hilvan'da çalışmaların sonuna gelirken, diğer ilçelerde ise planlanan çalışmalara başlanacaktır.

 

Tüm ilçelerde çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri mezarlıklar içerisinde yürüme yolları, çeşmeler ve gasilhanenin yanı sıra bakım ve temizliği ile mezarlıkların Şanlıurfa'ya yakışır bir standarda getirmeyi amaçlıyor.

 

Mezarlıklar yeniden yapılandırılırken içerisinde bay bayan wc'leri, mescitleri, güvenlik odası, mezarlığa ait morg barındıran idari bina, mezarlık sınırları boyunca  Urfa taşından (nahit) 1m yüksekliğindeki çevre duvarı, mezarlık kemerli giriş kapıları, çeşmeler, oturma banklar ve çöp kutuları konuluyor.

 

Her ilçeye aynı hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Hayatın her alanında büyükşehir çalışmalarını yaparken, vefat eden atalarımızın mezarlıklarının da temiz ve bakımı için çalıştıklarını ifade etti.

www.balikligol.com 

urfa mezar nahit taş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu