Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa merkez il olacak

Urfa merkez il olacak

Giriş Tarihi: 11 Mart 2010 Perşembe 11:42
Urfa merkez il olacak

"Amacımız Şanlıurfa'yı bölgenin çekim merkezi ve ‘merkez ili' olarak konumlamak" dedi

Şanlıurfa'nın sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla Şanlıurfa Valiliği tarafından organize edilen Kültür ve Turizm Tanıtım günleri 13 – 14 Mart 2010 tarihlerinde düzenlenecek.  

Şanlıurfa bürokratlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Tanıtma Fonu yetkililerin de katılacağı Kültür ve Turizm Tanıtım Günleri'ne TURSAB, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Otelciler Birliği, Türkiye Rehberler Birliği temsilcileri ile Türkiye'nin önde gelen seyahat acentelerinin yetkilileri de davet edildi. Ulusal basın kuruluşlarından çok sayıda temsilcinin de katılacağı etkinlikte, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ziyaretçilere eşlik ederek, konuklara Şanlıurfa hakkında bilgi verecek.

Katılımcılar etkinlikte, Şanlurfa'ya özel bakır eserler, ahşap ürünler ve dokuma ürünlerinin yanı sıra yöresel lezzetleri ve yerel müziğini tanıma fırsatı bulacaklar. Ziyaretçilere, "bilinen insanlık tarihini" değiştirmekte olan bir keşif niteliğindeki Göbeklitepe'nin yanı sıra, kutsal mekan Halil-ü Rahman Gölü (Balıklıgöl), Haleplibahçe, Şanlıurfa Kalesi ve çevresi de tanıtılacak.  

Vali Okutan, bu yıl ilk kez düzenlenen Şanlıurfa Kültür ve Turizm Tanıtım Günleri ile ilgili değerlendirmesinde "Bu etkinlikle medeniyetlerin beşiği; tarihin canlı tanığı, uygarlıkların doğduğu şehir Şanlıurfamızın zengin tarih ve kültür mirasını korumak, bu mirası en biçimde değerlendirip ilimizin kültür, sanat ve turizm zenginliklerini kültürel ve sosyal yapısıyla da daha sağlam ve sağlıklı bir şekilde tanıtabilmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Tanıtma günlerinin eşsiz bir turizm potansiyeline sahip Şanlıurfa'nın tanıtımına büyük katkı sağlayacağı ve turizm cazibe merkezi olmasında önemli rol oynayacağını da ifade eden Okutan; "Şanlıurfamızın kültür mirası ile turizm değer ve zenginliklerini misafirlerimize yerinde göstermek ve tanıtmayı amaçlıyoruz. Amacımız Şanlıurfa'yı bölgenin çekim merkezi ve "merkez ili" olarak konumlamak" diye konuştu.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com