Advert
Advert
Advert

Urfa Meclisi FETÖ’cü valiyi istemedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde, FETÖ’nün mülkiye yapılanması kapsamında tutuklu bulunan Şanlıurfa Eski Valisi Şahabettin Harput’un adını taşıyan cadde isminin değiştirilmesi yönündeki önerge mecliste yapılan oylamayla öneri komisyona havale edildi.

Urfa Meclisi FETÖ’cü valiyi istemedi
Urfa Meclisi FETÖ’cü valiyi istemedi admin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantılarının 2. birleşimi Urfa City AVM binasında bulunan Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda Meclis Başkan Vekili Nihat Kılıç’ın başkanlığında gerçekleşti. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. Birleşimde ilk olarak ek gündem maddelerinin meclis gündemine alınması oylandı. Gündeme alınan maddeler ek bütçe yapılması ve kent mobilyalarının ihalesi konusunda oldu. Maddeler yapılan oylama sonucunda meclis gündemine alındı.

FETÖ VALİSİNİN ADININ OLDUĞU CADDE İSMİ DEĞİŞMELİ

Karaköprü İlçesinde bulunan Şehabettin Harput Caddesi’nin isminin değiştirilmesi ile ilgili AK Partili Büyükşehir Meclis Üyesi Sabri Yetim (Karaköprü) ve İlhami Günbeği'nin  (Eyyübiye) verdiği önerge gündeme geldi. Önergede “Bu kişi Şanlıurfa’da vali olarak görev almış olsa da, şu an FETÖ’nün mülkiye yapılanması için tutuklu bulunmaktadır. Devlete ihanet içinde olan terör örgütü mensubunun isminin cadde ismi olarak devam etmesi uygun değildir” ifadeleri kullanılarak cadde isminin değiştirilmesi talep edildi. Önerge yapılan oylamanın ardından Araştırma ve İnceleme Komisyonu’na havale edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle