Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa-Kerkük kültür şöleni start aldı

Urfa-Kerkük kültür şöleni start aldı

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2011 Perşembe 22:34
Urfa-Kerkük kültür şöleni start aldı


Şanlıurfa’da, 8 - 12 Temmuz tarihleri arasında Urfa - Kerkük Dayanışma Platformu tarafından, ’’Uluslararası Urfa - Kerkük Kültür ve Sanat Günleri’’ basın toplantısı yapıldı.
Urfa - Kerkük Kültür ve Sanat Günleri etkinlikleri yarın akşam Dergâh anfi tiyatroda gerçekleştirilecek ilahi konserleriyle başlıyor.


Konuyla ilgili Büyükfırat restoranda düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında konuşan Urfa - Kerkük Dayanışma Platformu Şanlıurfa Temsilcisi Hüseyin Büyükfırat, Irak’a yaptığı bir gezi sırasında Kerkük bölgesini de ziyaret ettiğini ve bu ziyaret sırasında bu bölgeyle ilgili ortak bir şeyler yapma düşüncesiyle Urfa - Kerkük Dayanışma Platformu’nu kurduklarını ifade etti.


Platformun ilk icraatının Şanlıurfa’da 4 gün boyunca gerçekleştirilecek olan, ’’Uluslararası Urfa - Kerkük Kültür ve Sanat Günleri’’ olduğunu söyleyen Büyükfırat, ’’Urfa ile Kerkük arasında çok köklü, esaslı bir ortak kültürümüz var. Bu ortak kültürün duyulmasını arzu ettik. İnşallah bu vesileyle ve bundan sonra yapılacak faaliyetler daha çok bilinir’’ dedi.


Platformun Kerkük temsilcisi Doç. Dr. Şemsettin Küzeci ise platformun amacının iki halkı birbirine daha fazla yakınlaştırmak, ortak sanatları, gelenek ve görenekleri ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.
Etkinlikler, 8 Temmuz Cuma günü Balıklıgöl Yerleşkesi’ndeki Dergah Anfi Tiyatroda yapılacak olan Urfa - Kerkük ilahi Grubunun dinletisiyle başlayacak.
Urfa - Kerkük mutfağından lezzetler ve resim, kitap sergisinin de düzenleneceği etkinlikler, 12 Temmuz salı gününe kadar devam edecek.


Büyükfırat Ailesi’nin evsahipliği yaptığı Urfa-Kerkük Kültür-Sanat Günleri; Urfa Valiliği, Urfa Belediye Başkanlığı, Kanal Urfa, Urfa Yazarlar Birliği, Urfa Gazeteciler Birliği’nin desteği ile Türkmeneli Vakfı Kültür Merkezi Başkanlığı ortaklığında gerçekleştirilecek.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com