Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa Kalesi Tekrar Ziyarete Açılıyor

Urfa Kalesi Tekrar Ziyarete Açılıyor

Şanlıurfa Kalesi 19.04.2013 tarihinde meydana gelen çökme sonucu ziyarete kapatılan kale, 08.06.2013 Cumartesi günü ziyaretçilere açılacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2013 Perşembe 16:32
Urfa Kalesi Tekrar Ziyarete Açılıyor


Kültür Varlıkları ve Müzeler  Genel Müdürü V. Abdullah Kocapınar, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür yardımcısı V. Zülküf Yılmaz,  Daire Başkan V. Yakup Harmanda, ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’da bulunan tarihi yerleri ve devam eden kazı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Şanlıurfa’da bir dizi incelemelerde bulundular.
Kültür varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Heyetine İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Müze Müdürü Müslüm Ercan, Gaziantep Röleve Müdürü Mustafa Ayar da eşlik ettiler.
Şanlıurfa Kalesi’nde devam eden restorasyon ve kazı çalışmalarını inceleyen Kültür Varlıkları ve Müzeler  Genel Müdürü V. Abdullah Kocapınar  ilgililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Vatandaşlar 19.04.2013 tarihinde meydana gelen çökme sonucu ziyarete kapatılan kalenin, yeniden ziyarete açılması için Genel Müdürden talepte bulundular. Talepleri değerlendiren heyet, kazı alanı çevresinde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınıp 08.06.2013 Cumartesi günü ziyaretçilere açılmasına karar verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com