Advert
Advert
Advert

Urfa ilçeleri “Spor Kompleks”lerine Kavuşuyor

Kent genelinde gençlerin ve sporseverlerin daha sağlıklı ve steril ortamda spor yapmasını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Spor Kompleksi”nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Urfa ilçeleri “Spor Kompleks”lerine Kavuşuyor
Urfa ilçeleri “Spor Kompleks”lerine Kavuşuyor

 

Spor alanlarında sporseverlerin, gençlerin ve çocukların sportif faaliyetler içerisinde yer alarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılabilmelerini amaçlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, semt spor sahaları ile tüm ilçelerde her kesimden vatandaşımızı sporla buluşturmaya devam ediyor.

11 AYRI İLÇEDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Semt spor sahaları ile özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor yapabilecekleri alanlara kavuşmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Eyyübiye, Halfeti, Hilvan, Karaköprü, Siverek, Suruç ve Viranşehir ilçelerinde yapımına hızla devam ettiği Spor Kompleksi inşaatlarını hızla sürdürüyor.

FUTBOL VE BASKETBOL SAHASI YER ALIYOR
2 bin 100 metrekarelik bir alan üzerinde bin 500 metrekaresi futbol, 510 metrekaresi ise basketbol sahası olacak şekilde yapılan spor kompleksinin kısa bir sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulması planlanıyor.

Şanlıurfa'nın nüfus ortalamasının Türkiye'nin en genç ili olduğuna dikkat çeken Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Gençlerin sağlıklı spor yapmaları için Büyükşehir olarak gayret gösterdiklerini belirterek gençlere sahip çıkılıp imkan verdiği takdirde Şanlıurfa'dan mükemmel yetenekler ortaya çıkar.

eyyübiye spor komplesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı