Advert
Advert
Advert

Urfa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi

Vatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığında bir basın açıklaması düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin ve yönetim kurulu, Ortadoğu yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Gültekin, İncirlik Hava Üssü’nün ABD’ye, Habur Sınır Kapısı’nın ise Barzani yönetimine kapatılmasını talep etti.

Urfa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi
Urfa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi admin

( ŞANLIURFA – RHA ) Vatan Partisi tarafından ‘İncirlik’e El Konsun, Habur Kapatılsın’ sloganıyla Türkiye genelinde bir çalışma yürütüldüğü açıklandı. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin,”İncirlik üssüne derhal el konulmalıdır. Türkiye’ye yönelen tehdit bütün bölge ülkelerine yönelmiştir.”dedi.

Vatan Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığında bir basın açıklaması düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin ve yönetim kurulu, Ortadoğu yaşanan gelişmelere dikkat çekti.  Gültekin, İncirlik Hava Üssü’nün ABD’ye, Habur Sınır Kapısı’nın ise Barzani yönetimine kapatılmasını talep etti.

Bölge ülkelerini göreve davet eden Gültekin,“Tehdit bellidir. Tehdidin adresi ayan beyan ortadadır. İncirlik üssüne derhal el konulmalıdır. Dünyanın hiçbir egemen ülkesi, topraklarının kendisine karşı kullanılmasına izin vermez. Barzani yönetimi, yapacağını ilan ettiği referandumdan vazgeçmediği takdirde Habur sınır kapısının kapatılacağı ve Türkiye üzerinden yapılan petrol ticaretine son verileceği açıklanmalıdır. Türkiye’ye yönelen tehdit bütün bölge ülkelerine yönelmiştir. Tehdit ortaktır, bertaraf edilmesi de birlikte hareket edilerek başarılacaktır. Türkiye; Irak ve Suriye başta olmak üzere bütün bölge ülkeleri ile bir araya gelmeli, alınacak tedbirler birlikte kararlaştırılmalıdır.”

Mehmet Bedri Gültekin urfada Mehmet Bedri Gültekin urfa Mehmet Bedri Gültekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler