Advert
Advert
Advert

Urfa için iyi bir haber!

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü'nde yer alan 600 yataklı Tıp Fakültesi Hastanesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in girişimleriyle global bütçe kapsamına alındı.

Urfa için iyi bir haber!
Urfa için iyi bir haber!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in girişimleri sonucunda Osmanbey Kampüsü'nde tamamlanan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi global bütçeye alındı. 
Harran Üniversitesine bağlı Osmanbey Kampüsü'nde 17 yılda tamamlanabilen ve bu ay içerisinde hizmete girmesi planlanan ancak bütçe yetersizliği bulunan 600 Yataklı Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi için Rektör Ramazan Taşaltın, Ankara'ya gitti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bakan Faruk Çelik  ile biraraya gelen Rektör Taşaltın, Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili sorunları aktardı. Bunun ardından Bakan Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile görüşerek, Tıp Fakültesinin global bütçeye alınmasını talep etti. Sevindici haber akşam saatlerinde geldi; SGK, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesini global bütçeye alınmasını kararlaştırdı. Önümüzdeki günlerde Harran Üniversitesi ile SGK arasında imzalanacak protokol ile birlikte bu ayın sonunda açılması planlanan hastanede, SGK'lı hastalar da diğer devlet hastanelerinde gördüğü sağlık hizmetini görebilecek.
Bu arada Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın, bu kararın alınmasından dolayı Bakan Faruk Çelik ve Bakan Süleyman Soylu'ya teşekkür etti.

Kaynak: Urfastar

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir