Advert
Advert
Advert

"Urfa için dönüm noktası"

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan kente büyük katkılar sağlayacağını bildirdi.

Büyükşehir Yasa Tasarısı'nın, TBMM'de kabul edilerek yasalaşmasının ardından Şanlıurfa'da büyük sevinç yaşanırken, ŞUTSO Başkanı Ertekin yasayı değerlendirerek Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının sevindirici olduğunu ve şehrin imkanlarının artması sonucunda ve gelecek yatırımlarla ekonominin büyüyeceğini ve gelişimin daha hızlı gerçekleşeceğini söyledi.
Ertekin yaptığı yazılı açıklamada ,  "İlimizi de kapsayan büyükşehir yasasının çıkması bizleri sevindirdi. Bu durum gelişimi hızlandıracak ve ekonomiyi büyütecektir.  Bu gelişme, şehrimiz için bir dönüm noktası olabilecek bir gelişmedir diyebiliriz, açıklanan son teşvik sisteminde 6. Bölge'de bulunan ve bir cazibe merkezi konumunda ilimize yatırımı daha da arttıracak ve bizleri 2023 hedeflerimize taşıyacak bir lokomotif olacaktır. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan ilimize büyük katkılar sağlayacaktır.
Birçok avantajlarımız mevcut, bunları daha görünür kılacağına inandığımız büyükşehir statüsü ile belediyecilik faaliyetleri tek elden ve daha koordineli bir şekilde yürütülebilecek. Hizmet kalitesi yükselecek ve olması gereken standartlara ulaşacaktır. Bunların sonucunda da daha çok yatırımcı bölgeye çekilecek, bu yatırımlar beraberinde kalkınmayı, istihdamı ve kaliteli yaşamı getirecek, ekonomi canlanacak, iş hacmi yükselecektir. Şehrimize olan ilgi artacak. Bu sayede şehrimizin, yatırım, istihdam, enerji, modern tarım ve hayvancılık, sağlık eğitim, turizm ve daha birçok alanda sıçrama yapacağına inanıyoruz" dedi. Gap gündemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle