Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Urfa için dönüm noktası"

"Urfa için dönüm noktası"

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan kente büyük katkılar sağlayacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2012 Perşembe 09:35

Büyükşehir Yasa Tasarısı'nın, TBMM'de kabul edilerek yasalaşmasının ardından Şanlıurfa'da büyük sevinç yaşanırken, ŞUTSO Başkanı Ertekin yasayı değerlendirerek Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasının sevindirici olduğunu ve şehrin imkanlarının artması sonucunda ve gelecek yatırımlarla ekonominin büyüyeceğini ve gelişimin daha hızlı gerçekleşeceğini söyledi.
Ertekin yaptığı yazılı açıklamada ,  "İlimizi de kapsayan büyükşehir yasasının çıkması bizleri sevindirdi. Bu durum gelişimi hızlandıracak ve ekonomiyi büyütecektir.  Bu gelişme, şehrimiz için bir dönüm noktası olabilecek bir gelişmedir diyebiliriz, açıklanan son teşvik sisteminde 6. Bölge'de bulunan ve bir cazibe merkezi konumunda ilimize yatırımı daha da arttıracak ve bizleri 2023 hedeflerimize taşıyacak bir lokomotif olacaktır. Ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda oldukça zengin olan ilimize büyük katkılar sağlayacaktır.
Birçok avantajlarımız mevcut, bunları daha görünür kılacağına inandığımız büyükşehir statüsü ile belediyecilik faaliyetleri tek elden ve daha koordineli bir şekilde yürütülebilecek. Hizmet kalitesi yükselecek ve olması gereken standartlara ulaşacaktır. Bunların sonucunda da daha çok yatırımcı bölgeye çekilecek, bu yatırımlar beraberinde kalkınmayı, istihdamı ve kaliteli yaşamı getirecek, ekonomi canlanacak, iş hacmi yükselecektir. Şehrimize olan ilgi artacak. Bu sayede şehrimizin, yatırım, istihdam, enerji, modern tarım ve hayvancılık, sağlık eğitim, turizm ve daha birçok alanda sıçrama yapacağına inanıyoruz" dedi. Gap gündemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com