Advert
Advert
Advert

Urfa Haşimiye Meydanının içler acısı hali

Şanlıurfa'nın merkez tarihi çarşılar bölgesinde bulunan Haşimiye Meydanı çevrede bulunan işyerleri tarafından tamamen kaparılmış. Zabıtanın müdahale etmemesine halk tepki gösteriyor.

Urfa Haşimiye Meydanının içler acısı hali
Urfa Haşimiye Meydanının içler acısı hali admin

Şanlıurfa Zabıta ekipleri Tarihi haşimiye meydanının işgal edilmesine müdahale etmemesi vatandaşın tepkisine neden oluyor. Adı meydan olmasına rağmen yaya olarak geçmenin zorlaştığı yerde çevre esnafı dışarıya çıkardığı tezhahlarla adeta kaparmış durumda.

Meydanın orta yerinde ise seyar satıcılar ve gelişi güzel park edilen motosikletler tarafından işgal edilince vatandaşın yaya olarak geçmezi bile zorlaşıyor.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER VAR

Abdullah Canbekli adında bir vatandaşın sosyal medyada paylaştığı görüntüye çok sayıda yorum geldi. 

İŞTE O PAYLAŞIM:

BURASI HAŞİMİYE MEYDANI ile AKARBAŞI' NI BAĞLAYAN SOKAK!
Gümrük hanın yan tarafı, en işlek sokak.Esnaf kendi dükkanını değil sokağın orta yerini kullanıyor.Adeta malzeme stok yeri yapılan sokağın ortası, zaten dar olan sokağı tamamen kilitliyor.Yasal mı diye ZABITA' ya sordum, DEĞİL cevabı aldım.Peki niye göz yumuyorsunuz, diye sorduğumda; "KARIŞAMIYORUZ" dediler, ŞAŞIRDIM MI tabi ki HAYIR !

haşimiye meydanı nedir?

Tarihi kent merkezinde ve tarihi çarşıların olduğu bölgededir. Halk dilinde "Aşağı Çarşı" diye anılan bölgenin merkezidir. Attar Pazarı, İsotçu Pazarı, Koyuncu Pazarı, Kasap Pazarı, Gümrük Hanı ve Bedesten, Haşimiye Meydanı'nın yakın çevresinde bulunur.

Urfa Haşimiye Urfa Haşimiye meydanı Haşimiye meydanı Haşimiye meydanı nedir?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü