Advert
Advert
Advert

Urfa Gençleri Yaz Kamplarında Eğlendi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin yaz aylarında serbest zamanlarını çeşitli sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla deniz ve doğa kampları düzenlendi.

Urfa Gençleri Yaz Kamplarında Eğlendi
Urfa Gençleri Yaz Kamplarında Eğlendi

Düzenlenen kamplara maddi imkânları kısıtlı ve alanlarında başarılı gençlerin katılımı sağlandı.

18 Haziran-14 Eylül tarihleri arasında 13-16 yaş grubu gençler için deniz, 17-22 yaş grubu gençler için ise 1 haftalık doğa kampları düzenlendi. Aydın/Kuşadası Davutlar, İzmir/Çeşme Paşalimanı, Samsun 19 Mayıs, Mersin/Silifke Kapızlı ve Hatay/İskenderun Uluçınar’da düzenlenen deniz kamplarından 201 ve Antalya Duacı, Denizli Cankurtaran, Bolu Aladağ, Kastamonu Kadıdağı, Osmaniye Aslantaş ve Trabzon Düzköy’de düzenlenen doğa kamplarına 204 olmak üzere Şanlıurfa’dan toplam 405 genç faydalanmıştır.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzlenen kampların gençler üzerinde olumlu etki bıraktığını ifade ederek, ‘’  Şanlıurfa’dan167 bayan 238 erkek toplam 405 gencimiz  belirlenen  kamplara gönderilmiştir.  Kamp süresince gençlerin tüm masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılandı. Ayrıca bu süreçte gençlerin sağlık ve seyahat sigortaları da yapıldı. Kamplara katılım sayımız her geçen yıl artmakta olup, Şanlıurfalı gençlere Gençlik Merkezlerimizde 7/24 anlayışıyla hizmet vermeye devam etmekteyiz. Gençlik merkezlerimizin etkinliklerine katılan gençlerimiz kampların yanında Seyyah gezilerinden de faydalanmışlardır.” İfadelerinde bulundu.

Bahçelievler Gençlik Merkezi Müdürü İbrahim Halil Alp ise gençlik kampları değerlendirme toplantısında “ Kampların sorunsuz tamamlanmasında emeği geçen tüm personel ve gençlik liderlerine üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. ” dedi.

Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli’de yeni açılan Gençlik Merkezimize tüm gençlerimizi bekliyoruz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı