Advert
Advert
Advert

Urfa, Gaziantep'ten yine geri kaldı

Şanlıurfa’nın kalkınmışlığı ile komşu olan Gaziantep’in kalkınmışlığı zaman zaman karşılaştırılır. 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Gaziantep aldığı kararla yine Şanlıurfa’nın önünde olduğunu gösterdi.

Urfa, Gaziantep'ten yine geri kaldı
Urfa, Gaziantep'ten yine geri kaldı

Seçim propagandası ile birlikte Şanlıurfa’nın sokakları ve caddeleri siyasi parti afişleri ile donatılırken, minibüsler ise sabahtan geceye kadar caddelerde müzik eşliğinde propaganda yapıyor.

Gaziantep ise seçimler başka bir havada hazırlanıyor. Sokaklarda afiş asmayı yasaklayarak görüntü kirliliğin ve milli servetin israfını önledi.

Konuyla ilgili konuşan AK Parti'nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin; “Biz yaklaşık 10 gün önce valimizin başkanlığında bir toplantı yaptık. büyükşehir belediye başkan adayları ve tüm partilerin il başkan adayları katıldılar. Şehirdeki bayrak yarışının halkı şikayet noktasına getirdiği, görüntü kirliliği ve milli servete neden olduğu yönünde şikayetleri görünce, iktidar partisi olarak biz teklif ettik. Halkımız bayrak yarışı beklemiyor. Bu şehir karar verme noktasında olgun bir şehir. Biz 'Gelin, planda projede, hizmette yarışacak şekilde birbirimizle barış içinde, hayırda yarışalım. Gelin bu kararı hep birlikte alalım' dedik. Karşı taraf da buna sıcak yaklaştı. Onun üzerine hepimiz altına imzalarımızı attık. Emniyet Müdürümüz de seçim koordinasyon merkezi dışındaki bayrakları topladı” dedi.

Bakalım Şanlıurfa kaç sene sonra Gaziantep seviyesine çıkarak sadece projelerle seçim propagandası yapacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!