Advert
Advert
Advert

Urfa GAP Eğitim Gönüllüleri İtalya’da

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında Gap Eğitim Gönüllüleri İtalya’nın Bolonya kentine gitti.

Urfa GAP Eğitim Gönüllüleri İtalya’da
Urfa GAP Eğitim Gönüllüleri İtalya’da

T. C. Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Hayat Boyu Eğitimi çerçevesinde Gap Eğitim Gönüllüleri Derneğinin yürüttüğü “Avrupa Birliğinde Mesleki Eğitimde İşe Yerleştirilebilirliği Artırma” konulu projenin kapanış toplantısı 7-11 Mayıs 2012 tarihlerinde İtalya’nın Bolonya kentinde gerçekleştirildi.

Projenin final toplantısı Gap Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Murat Süngü, dernek üyesi Özen Demirkan , İl Merkez Proje Ofisi Uzmanı Yavuz Macun, TOBB Fen Lisesi 2. sınıf öğrencisi Mehmet Açar ve Şanlıurfa Anadolu Öğretmen Lisesi  öğrencisi Eyyub Uçar’ın katılımıyla  gerçekleştirilen toplantıda projenin kitapçığı tamamlanıyor.

Ulusal ajans tarafından da yapılan projeler arasında yapılan değerlendirmede 1. lif elde eden Avrupa Birliği Düzeyinde İşe Yerleşebilirliği Artırma Projesi başarıyla gerçekleştirildi.

İspanya koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projeye İngiltere, İtalya, Portekiz ve ülkemizden de Şanlıurfa'nın ortaklığıyla gerçekleştirilen projede Proje Koordinatörü İspanya temsilcisi Sonsoles Jimenez ,Gap Eğitim Gönüllüleri  Derneği ve Şanlıurfa'ya ayrıca teşekkür ederek projeye en aktif katılımın Şanlıurfa tarafından yapıldığını ifade etti.

Avrupa’da işe yerleşme rehberi,Euro pas,cv hazırlama  ve sosyal medyada başvuruların çalışıldığı projede Avrupa'da eğitim de çıktılar arasında yer aldı.

Sonsoles Jimenez yeni proje hazırlıkları için eylül ayında Şanlıurfa'ya gelebileceğini ve dernekle ortak başka çalışmalar da yapmak istediklerini ifade etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü