Advert
Advert
Advert

Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde açılan “Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi” tarihi kenti Beyoğlu’na taşıdı. 11 bin 500 yıllık tarihi ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Urfa’nın fotoğraflara yansıyan tarihi ve kültürü ziyaretçileri büyüledi

Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi
Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi


Üç semavi dinin ortak mirası, dünya taş mimarisinin ender örneklerinin sergilendiği ve dünyanın ilk İslam üniversitesinin kurulduğu şehir olan Urfa, fotoğraflarla Beyoğlu’na taşındı. Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyelerinin objektiflerinden günümüze yansıyan “Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi”nin açılışını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptı. Sergiye derneğin başkanı Yasin Küçük de katıldı.
Demircan: Gençlerimiz Sergiyle Urfa’yı Tanıyacak
Sergiyi gezen Demircan fotoğraflardan çok etkilendiğini belirterek, “Urfa ile Beyoğlu farklı kültürlerin, dinlerin ve dillerin şehirleri. Bu ortak değerler bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Sergiyi gezerken Urfa’yı özlediğimi hissettim. Bu serginin gençlik merkezimizde olması ayrı bir önem taşıyor. Gençlik merkezimize gelen gençlerimiz sergi sayesinde Urfa’yı yeniden keşfedecekler” dedi.  Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Demircan’a 1839 gravür baskı Galata ve Beyoğlu fotoğrafları hediye etti.
Sergi 13 Mart’a Kadar Açık
Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi” kentin tarihini ve kültürünü gözler önüne seriyor. Urfa’nın tarihi camileri, medreseleri, türbeleri, kümbetleri, manastırları, kiliseleri, havraları, köprüleri, su bentleri, hanları, hamamları, çarşıları, kervansarayları sergiyi gezenleri farklı kültürlere götürüyor. Fotoğraflara yansıyan Urfa’nın avlulu evleri, dar sokakları ise adeta büyülüyor. Sergi 13 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak.
 

 
 
 
 

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması