Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi

Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde açılan “Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi” tarihi kenti Beyoğlu’na taşıdı. 11 bin 500 yıllık tarihi ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Urfa’nın fotoğraflara yansıyan tarihi ve kültürü ziyaretçileri büyüledi

Giriş Tarihi: 4 Mart 2012 Pazar 16:24
Urfa Fotoğraflara Sığdı Beyoğlu’na Geldi


Üç semavi dinin ortak mirası, dünya taş mimarisinin ender örneklerinin sergilendiği ve dünyanın ilk İslam üniversitesinin kurulduğu şehir olan Urfa, fotoğraflarla Beyoğlu’na taşındı. Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyelerinin objektiflerinden günümüze yansıyan “Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi”nin açılışını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptı. Sergiye derneğin başkanı Yasin Küçük de katıldı.
Demircan: Gençlerimiz Sergiyle Urfa’yı Tanıyacak
Sergiyi gezen Demircan fotoğraflardan çok etkilendiğini belirterek, “Urfa ile Beyoğlu farklı kültürlerin, dinlerin ve dillerin şehirleri. Bu ortak değerler bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Sergiyi gezerken Urfa’yı özlediğimi hissettim. Bu serginin gençlik merkezimizde olması ayrı bir önem taşıyor. Gençlik merkezimize gelen gençlerimiz sergi sayesinde Urfa’yı yeniden keşfedecekler” dedi.  Profesyonel Fotoğraf Sanatçıları Derneği, Demircan’a 1839 gravür baskı Galata ve Beyoğlu fotoğrafları hediye etti.
Sergi 13 Mart’a Kadar Açık
Beykapısı’ndan Beyoğlu’na Urfa Fotoğrafları Sergisi” kentin tarihini ve kültürünü gözler önüne seriyor. Urfa’nın tarihi camileri, medreseleri, türbeleri, kümbetleri, manastırları, kiliseleri, havraları, köprüleri, su bentleri, hanları, hamamları, çarşıları, kervansarayları sergiyi gezenleri farklı kültürlere götürüyor. Fotoğraflara yansıyan Urfa’nın avlulu evleri, dar sokakları ise adeta büyülüyor. Sergi 13 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak.
 

 
 
 
 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com