Advert
Advert
Advert

Urfa Fırıncısı 1 Temmuz Hazırlıklarına Başladı

Şanlıurfa Fırıncıları 1 Temmuz`da yürürlüğe girecek bol kepekli ekmekler için hazırlıklarını tamamlıyor.

Urfa Fırıncısı 1 Temmuz Hazırlıklarına Başladı
Urfa Fırıncısı 1 Temmuz Hazırlıklarına Başladı
Sofraların vazgeçilmezi ekmek, 1 Temmuz`dan itibaren daha az tuzlu daha bol kepekli olarak, hijyenik koşullarda satılması için eğitim çalışmalarını hızlandıran Şanlıurfa Fırıncılar Odası ve Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Yetkilileri bugün fırıncı esnafını bilgilendirecek bir toplantı yapacak.
Şanlıurfa Odalar Birliği toplantı salonunda saat: 14:30'da pide lahmacun ve somun ekmek Fırıncılarına yönelik bir bilgilendirime toplantısı yapılacak.
toplantı ile ilgili olarak sitemize özel açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Mehmet Emin Karaatlı: "bu yeni yasa sadece bir yasa değil, devrim niteliğinde bir yasa. hem üretimde hijyen sağlık olacak. hem satılan yerlerle ilgili  hijyene daha dikkat edilecek. bugünkü toplantımıda bu kapsamda esnafımızı daha iyi bilgilendirmeyi düşünüyoruz" dedi.

AZ TUZLU, BOL KEPEKLİ EKMEK

1 Ocak 2012`de yürürlüğe giren Türk Gıda Kodeksi Ekmek Tebliği`nde, halkı sağlık ve hijyen konusunda yakından ilgilendiren düzenlemeler yapıldı.
Bu kapsamda, ekmeğin 55 randımanlı un yerine 65 randımanlı undan üretileceğini, kepek oranının daha fazla olacağını, ekmekteki tuz oranının yüzde 1,75`den yüzde 1,50`ye düşürülecek. Tüm satış noktalarında tam buğday ekmeğinin bulundurulmasının da mecburi hale getirilecek.
Kasapta manavda açıkta, pazar yerinde, arabada ekmek satışı yasaklanıyor. Artık kaldırımdaki ekmek dolapları kesinlikle kalkacak. Fırıncı Esnafına 6 aylık uyum süresi tanındı.
www.balikligol.com / Özel Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!