Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Urfa, Filistin'in El Halil kentiyle kardeş şehir oluyor

Urfa, Filistin'in El Halil kentiyle kardeş şehir oluyor

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2011 Pazar 18:43
Urfa, Filistin'in El Halil kentiyle kardeş şehir oluyor

Hz. İbrahim’in(a.s) doğduğu şehir ile türbesinin olduğu şehir kardeş şehir oluyor.

Şanlıurfa Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla Filistin’in El Halil(Hebron) kenti ile Urfa’nın kardeş kent olması için 3 Haziran’da protokol imzalayacağı bildirildi.

Bu çerçevede Filistin heyeti Urfa’ya geliyor. Urfa’ya gelecek olan Filistin heyetin içerisinde Filistin’in Ankara Büyük Elçisi Nebil Mağruf, El Halil Kentin Belediye Başkanı Halit Osaily, 2 belediye meclis üyesi ve halkla ilişkiler müdürü de bulunuyor.

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret edecek olan Filistin heyeti, Hz. İbrahim’in doğduğu şehir ile türbesinin bulunduğu şehrin kardeş şehir olması için imzayı atacaklar.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba,”Hafta içerisinde inşallah Filistin büyükelçisi ile beraber El Halil Kentinin belediye başkanı ve değerli yöneticileri şehrimizde olacaklar. Amaç El Halil Kenti ile Şanlıurfa’yı kardeş şehir yapmak. Belediye başkanı olduğum günden beri söylüyorum. İnanç turizminde biz Mekke Medine, Kudüs’ten sonra biz dünyanın dördüncü kentiyiz. El Halil Kentiyle bu bağlamada kardeş şehir olmamız bu bağlamda çok önemli. Çünkü Şanlıurfa Hz. İbrahim peygamberin doğduğu şehir, Filistin’in El Halil kenti de Hz. İbrahim peygamberin türbesinin bulunduğu bir şehir. İbrahim peygamberin bulunduğu şehirde savaş şartlarında bile binlerce turist orayı ziyaret ediyor. Ancak Hz. İbrahim’in doğduğu kente az sayıda turistin gelmesi beni üzüyordu. Öyle tahmin ediyorum ki bu iki şehrin kardeş şehir olması kentimizi inanç turizminde önemli bir yere getireceğine inanıyorum. Bu iki şehrin kardeş şehir olmasına bütün insanlık için faydalı olacağına ben yürekten inanıyorum.”şeklinde konuştu.

 

 

 

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com