Advert
Advert
Advert

Urfa evcil hayvanları için seminerli eğitim

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde ev ve süs hayvanı satışı yapan iş yeri sahiplerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Urfa evcil hayvanları için seminerli eğitim
Urfa evcil hayvanları için seminerli eğitim admin

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen eğitim seminere, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Halil Kırmızı, Şanlıurfa Ornitoloji Derneği Başkanı Muzaffer Duvar ve Şanlıurfa Serinofıl Dernek Başkanı Erdal Arkan ve üyeleri ile çok sayıda davetli katılırken, Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Nihat Denek, Prof. Dr Ayşe Menteş Gürler, Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü Doğa ve Milli Parklar Şanlıurfa Şube Müdürlüğü Veteriner Hekim Reşat Ektiren katılımcılara bilgi verdi.

 

Seminerde; hayvan ekolojisi, hayvan davranışları, hayvan bakımı ile hayvan refahı, ev ve süs hayvanlarının korunmasına dair uygulama yönetmeliği, CITES sözleşmesi, 5199 sayılı kanun ve yönetmeliği, ev ve süs hayvanı satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği ile konuyla ilgili yerel yönetimlerin yetki ve sorumlulukları ile yapılan çalışmalar hakkında eğitimcilere bilgi verildi.

Seminer sonunda panelistlere plaket  takdim edilirken katılanlara ise sertifikaları verildi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Rehabilitasyon Merkezi gezildi.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve bu kanun kapsamında hazırlanan Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği gereğince Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen seminere 190 kişi katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı