Advert
Advert
Advert

URFA DÜNYA’YA ÜRÜN SATACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bulunan 3 tesisin temel atma, 1 tesisin ise açılışına katıldı.

URFA DÜNYA’YA ÜRÜN SATACAK
URFA DÜNYA’YA ÜRÜN SATACAK

Suruç ilçesi Cumhuriyet Meydanında düzenlenen açılış törenine Bakan Çelik ve Eroğlu’nun Yanı Sıra Vali Celalettin Güvenç, DSİ Genel Müdür Vekili Güven Karaçuva,Ak Parti milletvekilleri Seydi Eyüpoğlu, Halil Özcan, Abdulkerim Gök, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu,Büyükşehir belediye Başkanı Eşref Fakıbaba, Karalöprü Belediye Başkanı Nihat Çifti ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında başlayan temel atma töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. BAKAN: HASIM DEĞİL HISIMIZ Suruç’ta bu proje gerçekleşince 54 bin 450 dekar alana su gidecek, Suruç’un önünde bir engel kalmayacak. Son 30 yılda Türkiye çok şey kaybetti. Hala kaybetmesini isteyen var Mehmet’lerin Ahmet’lerin mayasında ne ayrılık var, mayamızda hiçbir ayrılık yok. Bu silahların susmasında kim memnun olmadı ahmet’ler mehmet’ler memnun oldu. Ama o silah baronları memnun olmadı. Bu vatanı hep beraber vatan yaptık yine vatanın ilerlemesinde birlikte olacağız.

Biz birbirimizin hasmı değil hımsıyız. URFA DÜNYA’YA ÜRÜN SATACAK Eroğlu ‘’Biliyorsunuz 2 yıl önce temel atmıştık aynen bu noktada. Şimdi projenin geri kalan kısımlarının temellerini atacağız 54 bin dekar arazi suya kavuşacak.  Temelini attığımız diğer kısımlarda çok kısa sürede tamamlanacak. Bakın Türkiye birlik beraberlik prıjesi ile artık çok daha güçlü az önce aynı kıbleye döndük.

Bu hakikaten bu milletin geleceği için bu fevkalede önemli birlik bereberlik ve kardeşliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Başbakanımızn liderliğinde Türkiye^de çok öenmli değişimler oldu. IMF’ye Türkiye borç verecek. Faizler düştü şimdi çifti kardeşlerim % 5 faiz ile kredi alıyor. 2023 tılında Allah nasip ederse türkiye’yi 10 uncu büyük ekonomi haline getireceğiz birlik beraberlik projesi de buna destek olacak. Gelecek 10- 15 yıl içerisinde dünyada en öenmli ekonomi güvenli gıda ekonomisi olacak biz de Şanlıurfa’yı Suruç’u dünya ya gıda ürünleri satan bir yer haline getireceğiz.

Kanalurfa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır