Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Urfa çocuk hastanesiyle ilgili flaş gelime- Taşınıyor...

Urfa çocuk hastanesiyle ilgili flaş gelime- Taşınıyor...

Şanlıurfa merkezde bulunan Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 01 Ağustos 2016 tarihinden itibaren eyyübiye ilçesi Akçakale yolu üzerinde yeni yapılan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayacak.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2016 Cumartesi 13:22
Urfa çocuk hastanesiyle ilgili flaş gelime- Taşınıyor...

 Şanlıurfa’da hastanelerde yer sıkıntısı en büyük sorunlar arasında yer alıyor. Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi bu sıkıntıların başında geliyor. Kış mevsiminde yatak sıkıntısı nedeniyle hastaların ayakta tedavi edildiği çocuk hastanesi sorunların giderilmesi için Eyyübiye ilçesinde yapılan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınacağı bildirildi.

200 yatak kapasiteli, 2 bina ile Atatürk Mahallesi’nde hizmet veren Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi, yapımı tamamlanan Eyyübiye ilçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşınacağı bildirildi. Doğum oranının yüksek olduğu Şanlıurfa’da hastanelerde yerlerin dar olması en büyük sorun olarak görülüyor. Çok sayıda hastanın ayakta tedavi edildiği Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hastaların yaşadığı yer sıkıntısı nedeniyle hizmet vermede yetersiz kaldığı gerekçesiyle 01 Ağustos 2016 tarihinden itibaren Eyyübiye ilçesinde yapımı tamamlanan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet vermeye başlayacak.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada hastanenin taşınma sürecinde halktan yaşanacak olan aksaklıklardan dolayı hoşgörü beklediğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akılcı İlaç Kullanımı Semineri

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com