Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Urfa Çiçek Açtı

Urfa Çiçek Açtı

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2011 Cuma 13:11
Urfa Çiçek Açtı

Yarım milyon çiçek dikimine başlanılan Urfa çiçeklerle süslendi

Şanlıurfa Belediyesi dikine başladığı 500 bin çiçeğin şuana kadar 150 bin adedini dikti. Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İmam Katı, günde yaklaşık 25 ile 30 bin civarında çiçek diktiklerini söyledi.

Şuan Zafer Caddesinde, Mevlana caddesinde, Diyarbakır yolunda ve şehrin daha birçok muhtelif noktasında çiçek ekiminin sürdüğünü aktaran Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İmam Katı, çiçek dikim işini 35 ile 40 işçiyle yürüttüklerini belirtti.

İşçilerin çiçek dikmeden önce toprağı bellediğini kersekleri ayıklanıp yumuşattıklarını ardından çiçek dikimini gerçekleştirdiklerini anlatan Katı, çiçek dikiminin ardından sulamasına yaptıklarını belirtti. Şanlıurfa Cadde ve sokakları çiçek açtığını aktaran Katı,  yarım milyon çiçek dikiminin yaklaşık 15 -20 gün daha devam edeceğini dile getirdi. Şanlıurfa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü İmam Katı, renga renk çiçeklerin görüntüsünün kente gelen yerli ve yabancı turistleri de büyülediğini söyledi.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com