Advert
Advert
Advert

URFA BÜYÜKŞEHİR’DEN MİMARİYE UYGUN ÇALIŞMA

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Haleplibahçe Mahallesi’nde yürüttüğü yol genişletme çalışmalarının ardından bölgeye estetik bir görünüme kazandırmak için yol boyunca Şanlıurfa'nın mimarisine uygun istinat duvarı inşa ediyor.

URFA BÜYÜKŞEHİR’DEN MİMARİYE UYGUN ÇALIŞMA
URFA BÜYÜKŞEHİR’DEN MİMARİYE UYGUN ÇALIŞMAŞanlıurfa Müzesi, Mozaik Müzesi, Beyazsaray, Balıklıgöl Yerleşkesi, Urfa Kalesi gibi tarihi mekanlara giden 11 Nisan Caddesi üzerinde revizyon çalışmalarını bitiren Büyükşehir ekipleri, söz konusu yolda görüntü kirliliğini kaldırmak için başlatmış olduğu çalışma vatandaşlardan olumlu tepki alıyor
Çalışmalardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden vatandaşlar, bu tür çalışmaların bölgeye farklı bir ahenk katacağını söylediler.
“Eski Urfa” olarak bilinen tarihi bölgelerde Urfa taşının kullanılmasını memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden Haleplibahçe Mahallesi Sakini Şemsi Akkuş, “Urfa taşıyla yapılan bu duvar daha güzel bir görüntü oluşturuyor. En azından kötü görüntü ortadan kalkmış olur. Kentimiz Peygamberler Şehri. Yerli ve yabancı turistlerin çok ziyaret ettiği bir il. Büyükşehir Belediyemizin bu çalışmasını destekliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Cadde esnafından Servet Kurt ise, “Bu çalışmayı çok beğendik. Urfa’nın farklı yerlerinde benzerlerini istiyoruz. Özellikle yol güzergahlarında bu tür mimari duvarlar tercih edilmeli. Tarihi geri getiremeyiz ancak tarihe ayak uydurabiliriz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu