Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Urfa Büyükşehirde FETÖ Operasyonu! aralarında daire başkanı da var

Urfa Büyükşehirde FETÖ Operasyonu! aralarında daire başkanı da var

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nde FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında bir çok kişi hakkında işlem yapıldı.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2016 Cuma 13:24
Urfa Büyükşehirde FETÖ Operasyonu! aralarında daire başkanı da var

AK Parti, teşkilatlara talimat gönderdi. FETÖ mensuplarının kamu kurum ve kuruluşlarından ayıklanması ile ilgili çalışmalarının devam ettiği hatırlatılan genelgede, aynı şekilde teşkilatların ve belediyelerin de titiz bir çalışma ile ayıklama çalışmaları yapması istendi.

Bugün ise kameralar karşısına geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi belediyeden 9 kişi hakkında FETÖ soruşturmasından işlem yapıldığını belirtti. 3 kişi işten çıkarıldı, 6 kişi hakkında da işlem başlatıldı.

" FETÖ terör örgütü birçok kurumda yerleşmiş durumda. Biz de gayet soğuk kanlı bir şekilde adalet çerçevesi içinde işlemlerimize başladık.İlk önce bu tatbikatı başlatmak için uzmanlardan oluşan bir komisyon oluşturduk" diyen Nihat Çiftçi, komisyonun Büyükşehir belediyesine sunmuş olduğu raporun dün neticelendiğini belirtti.

Uygulamanın hukuk çerçevesinde yürütüldüğünü vurgu yapan Çiftçi," Devletine karşı ihanet içerisinde olan yapıları neye mal olursa olsun gerekli olan işlemleri yaptığımızı ve yapacağımızı belirtmek istiyorum. Kurumumuzda 9 kişi görevden uzaklaştırıldı. Bunlardan 3 kişinin görevine son verildi, 6 kişi ise görevden uzaklaştırıldı. 1 daire başkanı, 4 şube müdürü, diğerleri de işçi ve memur olmak üzere 9 kişi işleme tabii tutuldu" dedi.

Yapılan soruşturmanın kamuoyundaki söylemler üzerine değil, bilgi ve belgelere tabi tutularak yapıldığını belirten Çiftçi, " Bu konuda çalışmalarımız da devam ediyor.
Bu bir tahkikattır bu yüzden yorumlara dayalı hareket etmiyoruz. Bunlarla ilgili kurumlara belgeler gidiyor" dedi.

DAİRE BAŞKANI KİM?

Hakkında işlem başlatılan daire başkanının ise ŞUSKİ Genel Müdürlüğü Su Arıtma Daire Başkanı Didem E. olduğu öğrenildi.

kaynak: ajansurfa.com

AK Parti, teşkilatlara talimat gönderdi. FETÖ mensuplarının kamu kurum ve kuruluşlarından ayıklanması ile ilgili çalışmalarının devam ettiği hatırlatılan genelgede, aynı şekilde teşkilatların ve belediyelerin de titiz bir çalışma ile ayıklama çalışmaları yapması istendi. Bugün ise kameralar karşısına geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi belediyeden 9 kişi hakkında FETÖ soruşturmasından işlem yapıldığını belirtti. 3 kişi işten çıkarıldı, 6 kişi hakkında da işlem başlatıldı. " FETÖ terör örgütü birçok kurumda yerleşmiş durumda. Biz de gayet soğuk kanlı bir şekilde adalet çerçevesi içinde işlemlerimize başladık.İlk önce bu tatbikatı başlatmak için uzmanlardan oluşan bir komisyon oluşturduk" diyen Nihat Çiftçi, komisyonun Büyükşehir belediyesine sunmuş olduğu raporun dün neticelendiğini belirtti. Uygulamanın huk
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com