Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye URFA BUNU MU HAK EDİYOR?

URFA BUNU MU HAK EDİYOR?

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut TANAL Şanlıurfa ilinde onarımı yapılan taşınmazların yıkılma nedenini ve yıkım kararı verilme gerekçesini İçişleri Bakanı Efkan ALA’ya yazılı soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı!

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2016 Çarşamba 09:51
URFA BUNU MU HAK EDİYOR?

 

Şanlıurfalı olduğu bilinen CHP İstanbul Milletvekili TANAL, Vatandaşlardan gelen şikâyetler ve basında yer alan haberlere dayanarak Şanlıurfa Merkezinde bulunan Spor Salonunun yıkılma sebebini, Emniyet Caddesindeki kaldırım taşlarının sökülme nedenini ve son olarak da İl merkezinde Bulunan İmam Hatip Lisesi’ne yıkılma kararı verilmesinin gerekçesini Efkan ALA’ya sordu.

TANAL, Anayasa’mızda yer alan Sosyal Devlet ilkesini yerine getirmeyi sorumluluk olarak gören devletin Okula yıkım kararı verme ya da spor salonunu yıkma gerekçesi nedir? Şanlıurfa ili bunu mu hak ediyor? Diyerek konuya olan tepkisini ifade etti.

Avukat Mahmut TANAL, “Önce elektrik kesintileri, sonra hastanelerde yaşanılan sıkıntıları ifade ettik vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi de söz konusu olan Şanlıurfa halkımızın, gençlerimizin faydalandığı sosyal alanların ve okulların yıkımı… Bu yıkımların gerçekleşmesinin ve yıkım kararlarının alınmasının gerekçesi açıklanmalıdır” dedi.

“Şanlıurfa halkımızın sorunlarını çözmek için tüm gayretleri gösteriyorum ve göstermeye de hazırım!!” diyen TANAL halkın sosyal yaşamına katkı sağlayacak alanlar toplum huzurunun sağlanması için de önemlidir diyerek İçişleri Bakanı Efkan ALA’ya yazılı soru önergesi verdi.

Tanal’ın Ala’ya verdiği yazılı soru önergesinde şu sorular yer alıyor:

Şanlıurfa ili yerel basınında yer alan haberlere dayanarak aşağıdaki sorularımın cevaplanması gereği doğmuştur.

1) Şanlıurfa il merkezinde bulunan spor salonunun yıkıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise spor salonu hangi gerekçe ile yıkılmıştır? Yıkılan spor salonunu yerine spor salonu amacına hizmet eden bir bina inşa edilecek midir? Yeni bir spor salonu yapılacaksa ne zaman ve nerede yapılacaktır? Spor salonunu yapacak inşaat firması belirlenmiş midir? Belirlendi ise hangi inşaat firması yapacaktır? Belirlenmemiş ise hangi usul ve yöntemle belirlenecektir?

2) Şanlıurfa il merkezinde İmam Hatip Lisesi’nin Önce onarımının yapıldığı daha sonra okula yıkım kararı verildiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise yıkım kararı verilmesinin yasal dayanağı nedir? Yıkım kararı verilen okul yerine bina inşa edilecek midir? Edilecekse yapılacak olan bina hangi amaca hizmet edecektir?

3) Şanlıurfa ili Emniyet Caddesindeki kaldırımların söküldüğü iddiaları doğru mudur? Sökülen kaldırımların yerine yeniden kaldırım yapılacak mıdır? Yapılacak ise daha önce yapılan kaldırımları sökülmesinin gerekçesi nedir?

4) Aynı işlevi gören yapıların yapılıp daha sonra tekrar yıkılması devlet kaynaklarının israf edildiği anlamına gelmemekte midir?

5) Şanlıurfa ilinde belediye ve kamu inşaat-yapı faaliyetlerini yerine getirmek maksadıyla iş yapan inşaat firmaları isimleri ayrı ayrı belirtilmek suretiyle hangileridir? Bu firmalar hangi yöntemle belirlenmiştir?

6) Şanlıurfa ilinde kamu ve belediye inşaat yapı faaliyetlerini gerçekleştirecek firmalar için ihale yapılmış mıdır? Yapıldı ise İhaleler ne zaman yapılmıştır? İhaleler hangi organlar aracılığı ile duyurulmuştur? İhalelere hangi şirketler/firmalar katılmıştır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com