Advert
Advert
Advert

Urfa, bu şekilde nasıl uçacak?

Yetersiz uçak seferleriyle gündemden düşmeyen Şanlıurfa, şimdi de yüksek uçuş bileti ile gündemde!..

Urfa, bu şekilde nasıl uçacak?
Urfa, bu şekilde nasıl uçacak? admin

Yetersiz uçak seferleriyle gündemden düşmeyen Şanlıurfa, şimdi de yüksek uçuş bileti ile gündemde!..  Uçuş biletlerinin cep yaktığı Şanlıurfa'da hava yolunu kullanmak her babayiğidin harcı değildir.

ANKARA'DAN ŞANLIURFA'YA UÇAK BİLETİ 459 TL

Yurtdışına bir çok ülkeye 200-300 liraya bile bilet bulunurken Ankara ve İstanbul'dan Şanlıurfa'ya uçmak için 500 liraya yakın satılan uçak biletleri Urfalıları çileden çıkarıyor. Ankara'da Şanlıurfa'ya biletler 459 TL'ye satılırken İstanbul'dan Şanlıurfa'ya 450 TL'ye uçak bileti satılıyor. Oysa Ankara'dan Gaziantep'e uçuş bileti 90 TL gibi cüzi bir fiyat.

UÇAK SEFERLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİ ETKEN Mİ?

Uçuş biletlerinin yüksek olması uçak seferlerinin azlığının neden olduğu belirtiliyor. rekabetin oluşmadığı ilde tam bir tekel oluşmuş durumda. istediği fiyata bilet satan havayolu şirketi Şanlıurfalılara ister al ister alma dercesine hareket ediyor.

UÇAK SEFERLERİNİN ARTIRILMASI İÇİN YAPILAN ÇAĞRILARA KULAK ASAN YOK

Şanlıurfa'da gün geçmiyor ki uçak seferlerinin azlığından şikayet olmasın. Urfa Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere bir çok siyasetçi de uçak seferlerinin artırılması için çağrıda bulundu ama bu çağrılar hep havada kaldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi, Türk Hava Yolları, Şanlıurfa turizmini etkileyece sefer kısıtlamasına gitmemesini isterken, "Şanlıurfa büyüyen bir şehir. Göbeklitepe'si ile bir milyon rezervasyonu olan bir şehiriz. Yine Kıbrıs'ta 15 bin öğrencisi olan önemli bir iliz. Özel havacılık işetmesini sağlayan firmalardan sefer iptalini görüyoruz" diyor.

HALK SEFERLERİN ARTIRILMASINI İSTİYOR

Şanlıurfa halkı sefer sayılarının artırılmasını istiyor.  Bunun için gerek Türk Hava Yolları ve yine gerekse özel firmaların da seferlerini arttırmalarını talep eden Urfalılar oluşacak olan rekabetle ucuz bilet alabileceğini düşünüyor.
Kaynak: www.balikligol.com 

 

urfa uçak seferler urfaya uçak seferleri urfa uçak bileti uçuş urfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı