Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Urfa Belediyesi Van'da Çorba Evi kurdu-Video

Urfa Belediyesi Van'da Çorba Evi kurdu-Video

Şanlıurfa Belediyesi Van’da yaşanan depremin ardından depremzedeler için çorba evi kurdu.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2011 Pazartesi 11:51
Urfa Belediyesi Van'da Çorba Evi kurdu-Video
Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi tarafından kurulan Çorba Evi, Van Sosyal Destek Merkezi yanında faaliyetini yaklaşık bir haftadır sürdürüyor.

GÜNDE 4 BİN DEPREMZEYEDE ÇORBA İKRAMI

Günde 4 bin depremzedeye gün boyu, sıcak çorba ikramında bulunan Şanlıurfa Belediyesi, çorbanın ardından da depremzedelere çay ikram ediyor.

Toplam 4 kişilik bir ekiple depremzedelere çorba ikramında bulunan Şanlıurfa Belediyesi, ihtiyaç duyulan süreye kadar Van’daki depremzedelere çorba ikram etmeyi sürdüreceği bildirildi.

BİR GÜN MERCİMEK BİR GÜN EZO GELİN ÇORBASI

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi Sorumlusu İbrahim Akbaş,  kurdukları Çorba Evinde personelleriyle 14 saat kesintisiz hizmet verdiğini aktardı.

Akbaş, Çorba Evinde, sıcak çorba ikramının ardından üşüyen depremzedelere günde 5 bin bardak çay ikramında da bulunduklarını hatırlattı.

Sosyal Yardım Birimi Sorumlusu İbrahim Akbaş, Şanlıurfa’dan deprem bölgesine giderken bir ton mercimek, 300 kilo sıvı yağ, 50 kilo salça, 20 kilo çay, 100 kilo küp şeker ve yaklaşık bir aylık ihtiyacı karşılayacak oranda malzeme götürdüklerini ifade etti.

Çorba ve çayları köpük bardakta ikram ettiklerini ve çadırdan tencereleri ile gelenlere de nüfuslarına göre çorba ve ekmek dağıtıklarını hatırlatan Akbaş “ İhtiyaç duyulan süre kadar Van’daki depremzede kardeşlerimizin yanında olacağız. Günlük iki çeşit çorba ikramımız oluyor. Bir gün mercimek diğer gün Ezogelin çorbası dağıtıyoruz. Özelikle çadırda yaşayan depremzede kardeşlerimiz belediyemizin Çorba Evine yoğun ilgi gösteriyorlar. Verdiğimiz bu hizmet için Şanlıurfa Belediye Başkanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’ya teşekkür ve selamlarını gönderdiler.”dedi

VAN’DAN URFA’YA GELEN DEPREMZEDELERİN ÇORBALARI DA BELEDİYEDEN

Bu arada Şanlıurfa Belediyesi, Van’dan göç edip kente gelen ve çeşitli sosyal tesislere yerleştirilen depremzedelere sabah kahvaltısı olarak çorba ikramında bulunuyor.

Belediye Çorba Evinde pişirip hazırladığı çorbayı, depremzedelerin kaldığı sosyal tesislere nakil ettiriyor.

Bu çerçevede günde toplam 250 kişiye hazırlatılan çorba sabah kahvaltı saatinde depremzedelerin ayaklarına kadar götürülüyor
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com